JSL: OFK ubedljiv, preokret Hajduka

U mečevima 13. kola JSL, pobede su zabeležile ekipe OFK Beograda, Hajduka i Borca, dok su mečevi Smederevo – BSK i Metalac Spartak završeni bez pobednika.

Subota, 28.11.2009.

13:47

Najubedljiviju pobedu zabeležio je OFK Beograd koji je savladao Čukarički sa 4:1. Ekipa Hajduka savladala je u gostima Mladi radnik sa 3:1, iako je domaća ekipa imala prednost na poluvremenu. Borac je do pobede nad Javorom došao golom Grkajca u finišu prvog poluvremena, dok su Smederevo i BSK igrali nerešeno 1:1. Metalac i Spartak su odigrali meč bez golova.

OFK Beograd je pred praznim tribinama na Karaburmi ubedljivo savladao Čukarički sa 4:1. Domaća ekipa povela je posle pola sata igre pogotkom Nikole Simića. Vođstvo je duplirao Nemanja Milić u 63. minutu, a sve dileme oko pobednika razrešio je Petar Jelić šest minuta kasnije. Četvrti pogodak za OFK postigao je Oumaru nepunih 15 minuta pre kraja, a konačan rezultat i počasni gol za goste sa Banovog Brda, postiže Nikola Krčmarević sa penala u 79. minutu. Bila je to treća uzastopna pobeda ’romantičara’.

Posle četiri uzastopna poraza, ekipa Hajduka slavila je u Požarevcu protiv Mladog radnika. Domaća ekipa je povela sjajnim pogotkom Nigerijca Ajdoelea Frenklina u 21. minutu i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. U nastavku, gosti su potpuno preuzeli kontrolu nad igrom što se isplatilo u 63. minutu kada je Siniša Radanović izjednačio. Do preokreta Kuljani dolaze preko Miloša Živanovića u 73. minutu, a konačnih 3:1 postavlja Nikola Bogić u 78. minutu.

BSK je protiv Smedereva poveo u 17. minutu pogotkom Aleksandra Đukića sa penala. Domaća ekipa zaigrala je bolje u drugom poluvremenu, što je rezultiralo golom Aleksandra Komadine u 67. minutu, što je bio i konačan ishod ovog meča.

Metalac i Spartak Zlatibor voda igrali su bez golova u Kragujevcu. Domaća ekipa nije uspela da iskoristi brojčanu prednost od 41. minuta, kada je isključen Igor Popović.

Borac je došao do minimalne pobede nad Javorom pogotkom Igora Grkajca u 45. minutu prvog poluvremena.

137. 'večiti' derbi između Crvene zvezde i Partizana na programu je od 16:15h, a mečevi Rad - Vojvodina i Napredak - Jagodina igraju se u nedelju od 13 časova.