EK: Poraz Hemofarma od Valensije

Košarkaši Hemofarma poraženi su u prvom kolu grupe B Evrokupa u Vršcu od Valensije rezultatom 68:75 (20:19, 16:8, 14:27, 18:21).

Utorak, 24.11.2009.

20:00

Gosti su do trijumfa došli u neizvesnoj završnici, a najzaslužniji za pobedu španske ekipe bili su Nando de Kolo sa 20 i Kosta Perović sa 18 poena i šest skokova. U ekipi Hemofarma, istakao se Goran Jagodnik sa 17 poena, dok je Džerod Stivenson postigao 11 poena, uz četiri skoka. U sledećem kolu Hemofarm gostuje u Rusiji ekipi Trijumfa.

Španci su na startu poveli sa 4:2, nakon čega je Hemofarm preokrenuo i tokom prve deonice uglavnom imao prednost. Trojkom Stivensona Vrščani su došli do šest poena prednosti (15:9), ali su gosti uspeli da izjednače. Domaća ekipa je ponovo povela sa pet poena prednosti - 20:15, ali je Valensija držala priključak uglavnom preko Koste Perovića koji je prvu četvrtinu završio sa osam postignutih poena.

Srpski centar je na startu druge četvrtine doveo svoju ekipu u vođstvo - 21:19, ali su Vrščani uzvratili serijom od 6:0. Najveću prednost u prvoj polovini utakmice Hemofarm je imao pred kraj druge četvrtine - 35:25.

Tokom prvih pet minuta treće četvrtie Vrščani su i dalje bili u vođstvu, ali su se razigrali Nando de Kolo i Viktor Klaver koji je u šestom minutu špansku ekipu doveo u vođstvo - 44:42.

Usledila je rezultatska 'klackalice', a gosti su krajem treće i početkom četvrtine četvrtine napravili seriju od ukupno 13:0 i došli do vođstva od 61:50. Ipak, Hemofarm se vratio u igru serijom 7:0, posle čega su Vrščani ubrzo došli do minimalne prednosti od 66:65.

U neizvesnoj završnici igrači Hemofarma nisu imali rešenja u napadu, kada su promašili nekoliko šuteva za tri poena. Sa druge strane, košarkaši gostujuće ekipe su bili sigurni sa linije slobodnih bacanja, pa su tako uspešno čuvali vođstvo do kraja meča.

Hemofarm će u drugom kolu, 1. decembra, igrati na gostovanju u Rusiji protiv Trijumfa, dok će Valensija na svom terenu dočekati Le Man.

Hemofarm - Valensija 68:75 (20:19, 16:8, 14:27, 18:21)

Hemofarm: Pavković 4, Despotović, Marković 5, Krstović 10, Šutalo 2, Mačvan 7, Katić 7, Borisov 3, Marjanović 2, Petrović, Stivenson 11, Jagodnik 17.
Valensija: Perović 18, Klever 8, Simeon, Marinović 7, Garsija, Martinez 5, Pjetrus 4, De Kolo 20, Kelati 4, Nilsen 9.