Preokreti i 11 golova u Travniku

Široki je na svom stadionu savladao Zvijezdu rezultatom 5:0, banjalučki Borac je u Sarajevu bio bolji od Olimpika, pa je razlika na vrhu ostala ista.

Ponedeljak, 23.11.2009.

13:29

Velež je savladao Slobodu u duelu davnašnjih prvoligaša SFRJ, a bodove su osvojili i ostali velikani, Sarajevo, Željezničar i zenički Čelik. Utakmica polusezone viđena je u Travniku. Domaćin je poveo a na poluvremenu je bilo 1:1. Posle prvih dvadesetak minuta nastavka gosti su vodili rezultatom 5:2 ali je domaćin stigao do potpunog preokreta i pobede od 6:5!

rezultati 14. kola: Široki – Zvijezda 5:0 (Mišić 4, 10, Ivanković 18, Vareja 78, Šilić 87), Čelik – Zrinjski 4:1 (Puzigaća 19, Džekson 44, Nikić 73, Šišić 90 – Selimović 3), Leotar – Slavija 2:1 (Zečević 2, Čorilija 90(p) – Baković 70(p)), Laktaši – Željezničar 0:1 (Popović 48), Sarajevo – Rudar Prijedor 3:0 (Škoro 47(p), 89, Rizvanović 62), Olimpik – Borac 1:2 (Ristić 49 – Suljević 65(ag), Bilbija 83), Velež – Sloboda 1:0 (Džafić 8(p)), Travnik – Modriča 6:5 (Varupa 31(p), Sarajčić 64, Dudić 70, 88, Ćurić 76 – Stokić 42, 69, Kujundžić 46, 55, Rankić 52)

tabela: Široki Široki Brijeg 32, Borac Banja Luka 31, Velež Mostar 26, Sarajevo 25, Željezničar Sarajevo 22, Zrinjski Mostar 22, Leotar Trebinje 22, Modriča 20, Travnik 18, Olimpik Sarajevo 18, Rudar Prijedor 17, Čelik Zenica 15, Zvijezda Gradačac 14, Slavija Sarajevo 13, Sloboda Tuzla 13, Laktaši 8