Skandalozna pobeda Podgoričana

Fudbaleri Budućnosti zadržali su veliku prednost na tabeli crnogorske lige posle pobede ostvarene zahvlajujući poklonu sudije.

Izvor: B92, Vijesti

Ponedeljak, 23.11.2009.

13:00

Podgoričani su gubili na svom stadionu od Berana, onda su gosti ostali bez isključenog igrača, petnaest minuta pre kraja dosuđen je jedanaesterac bez razloga a do tri obda su stigli u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Čestitam upravi Budućnosti, igračima, Varvarima i svim Podgoričanima na tituli koju su po meni već osvojili,” rekao je posle utakmice za Vijesti igrač Berana Lalević i postavio niz pitanja, “Da li se ova liga igra samo za Budućnost ili za sve ekipe? Jesmo li mi ostali marionete jednog tima? Nama je danas cela ekipa dobila žute kartone, a naredne sedmice treba da igramo u Pljevljima. Treba li da ispadnemo iz lige da bi Budućnost igrala Ligu šampiona?

Rudar je bodove osvojio u Tuzima, dve utakmice završene su bez pogodaka, a u jednom od derbija Primorja Grbalj je pobedio u Petrovcu.

rezultati 14. kola: Budućnost – Berane 2:1 (Vuković 77(p), Ćetković 90+3 – Lalević 12), Sutjeska – Mornar 1:2 (Đikanović 54 – Madžar 8, Đalac 27), Kom – Lovćen 0:0, Mogren – Zeta 0:0, Petrovac – Grbalj 0:2 (Matić 24, Kajević 90+2), Dečić – Rudar 0:1 (Bojović 20)

tabela: Budućnost Podgorica 36, Rudar Pljevlja 34, Mogren Budva 27, Lovćen Cetinje 24, Grbalj Radanovići 22, Zeta Golubovci 17, Berane 16, Dečić Tuzi 14, Sutjeska Nikšić 14, Petrovac 13, Mornar Bar 11, Kom Zlatica 10

U narednom kolu (28. novembra) sastaju se Zeta – Kom, Lovćen – Petrovac, Grbalj – Sutjeska, Mornar – Dečić, Rudar – Berane i Mogren – Budućnost.