Žulijen Beneto izbacio Federera

Francuz Žulijen Beneto pobedio je prvog tenisera sveta Rodžera Federera 3:6, 7:6, 6.4 u drugoj rundi turnira u Parizu.

Sreda, 11.11.2009.

23:25

Meč je trajao 1 čas i 55 minuta, a u celom meču viđena su samo dva brejka – jednim je Federer dobio prvi, a drugim je Beneto osvojio treći, odlučujući set. U drugom setu nije bilo brejka, ali je Francut bio koncentrisaniji i slavio u taj brejku 7-4. Benetoov sledeći protivnik biće Gael Monfis, koji je dobio Davida Gueza 6:4, 7.5.

U veoma izjednačenom okršaju Beneto je uspeo da uz pomoć bučne publike u Parizu savlada najboljeg igrača na svetu. Federer je imao 41 direktni poen i 26 neiznuđenih grešaka, dok je Benetoov odnos bio 28/19.

Beneto je u nekoliko situacija u drugom setu bio blizu poraza, ali je izdržao pritisak i u taj breku nadigrao rivala. U trećem setu Beneto je u ranoj fazi došao do brejka, koji je uz mnogo muka ipak sačuvao do kraja i ostvario vrlo vredan trijumf.

Hrvatski teniser Marin Čilić dobio je Lukaša Kubota sa 6:7, 6:4, 6.2 i u narednoj rundi čeka ga Fernando Verdasko.

Ranije u toku dana Rafael Nadal je spasao pet meč lopti i pobedio Nikolasa Almagra.