Rajo izbacio Bilbao, prošla Majorka

U sredu su odigrana četiri revanš meča četvrte runde španskog Kupa Kralja, a dalje su prošli Hetafe, Rajo Valjekano, Majorka i Rasing Santander.

Sreda, 11.11.2009.

23:10

Hetafe je, posle pobede od 2:0 nad Espanjolom kod kuće, u gostima odigrao 1:1, dok je Rasing nadoknadio prednost Salamanke (1:0) i sa ubedljivih 4.1 prošao u osminu finala. Rajo Valjekano je dobio Atletik Bilbao 2:0 kod kuće, a sada je u Baskiji remizirao 2:2. Majorka je savladala 1:0 Valjadolid i prošla na ’gol u gostima’ jer je na strani izgubila 2:1.

Atletik je u Bilbau poveo preko Ljorentea u 42. minutu i prepolovio prednost Rajo Valjekana iz prvog meča. Ipak, Kolantes je u 72. Minutu izjednačio, pa su Bilbau bila potrebna tri gola za prolaz. To se nije dogodilo, meč je završne rezultatom 2:2 i Rajo je prošao dalje.

Salamanka je bila blizu prolaza jer je u Santanderu povela golom Perisa i ukupno je vodila 2:0. Ipak, do poluvremena je Čite izjednačio ukupni skor, zatim je Muriljo dao auto-go, a Ćisko potvrdio plasman Rasinga u osminu finala.

Hetafe je poveo golom Soldada protiv Espanjola i već tada rešio pitanje prolaza jer su Espanjolu bila potrebna četiri pogotka da nadoknadi 0:2 iz prvog meča. Katalonski tim dao je samo jedan, pa je Hetafe prošao dalje.

Ključni čovek u plasmanu Majorke bio je Alhasane Keita, koji je u 43. minutu dao ključni gol i odveo tim sa Baleara među 16 najboljih.