Pobede Juventusa i Milana

Fudbaleri Juventusa konačno su, posle četiri meča bez pobede, trijumfovali u 9. kolu italijanske Serije A, pošto su u gostima savladali Sijenu sa 1:0. Livorna.

Nedelja, 25.10.2009.

17:31

Iznenađenje kola napravio je Livorno koji je na gostovanju u Rimu istim rezultatom savladao Romu. Napoli je slavio u Firenci (1:0), Kaljari je savladao Đenovu (3:2), dok je Bari bio bolji od Lacia (2:0). Drugu pobedu u šampionatu zabeležila je Atalanta, koja je savladala Parmu (3:1), dok je Palermo na svom terenu bio bolji od ekipe Udinezea (1:0).

U poslednjem meču kola, Milano je stigao do još jedne pobede, i to u Veroni nad ekipom Kjeva 2:1. Domaći tim je dugo vodio Pincija još od 7.minuta, a preokret je doneo neko kome to nije primarni posao. Sa dva gola u finišu utakmice, junak "roso - nera" bio je Nesta sa dva gola. Nesta je najpre u 81. minutu, nakon šuta Marka Borijela koji je pogodio prečku, natrčao na loptu i sproveo je u mrežu.

Do tri boda Milan je došao u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je posle kornera Andree Pirla, Nesta glavom postigao gol. AC Milan je tako polako počeo da hvata zalet, posle velike pobede u Madridu, stigla je i prvenstvena koja će još više učvrstiti poziciju trenera Leonarda, ali je donelai skok na tabeli na deobu četvrtog mesta...

Fudbaleri rimske ’vučice’ neprijatno su iznenadili svoje navijače pošto su poraženi u duelu sa poslednjeplasiranim Livornom. Na klupi gostiju debitovao je Sense Kozmi, koji je na funkciji prvog trenera zamenio Đenara Ruotolu i doneo Livornu prvi trijumf u sezoni. Pobedonosni gol postigao je Frančesko Tavano u 40. minutu. Gosti su imali velikih problema pošto je u 64. minutu, zbog drugog žutog kartona, isključen Alfonso De Lusija, pa je u nastavku meča mrežu Livorna čuvao rezervni golman Frančesko Benusi. Međutim, Roma do kraja meča nije uspela da iskoristi brojčanu prednost.

Atalanta je bila sigurna u duelu sa Parmom i slavila golovima Valdesa u 43, Simonea Tiribokija u 52. i Federika Pelusa u 84. minutu. Utešni pogodak za goste postigao je Alberto Paloski u 77. minutu.

'Stara dama' je protiv Sijene prekinula seriju loših rezultata,a jedini pogodak na ovom meču postigao je Brazilac Amauri u 72. minutu, kome je to bio prvi gol ove sezone.
Beta
Ekipa Barija nastavila je da beleži odlične rezultate, pošto su se protiv rimskog Lacija učvrstio u gornjem delu tabele Serije A. Domaći su poveli u 11. minutu preko Bareta, kome je asistirao Vitali Kutuzov. Na 2:0 povećao je Rikardo Međiorini u 69. minutu, posle sjajnog dodavanja Serđa Almirona. 'Lacijali' su pred kraj meča bili vidno nervozni, pa je Dabo, koji je u igru ušao u 65. minutu, posle starta nad Alvarezom, u 82. minutu, dobio direktni crveni karton.

Fudbaleri Đenoe doživeli su treći poraz u poslednjih sedam dana i pored činjenice da su dva puta vodili protiv Kaljarija. Gosti su poveli autogolom Danijelea Desene u 20. minutu, da bi rezultatski egal doneo Davide Bjondini u 55. minutu. Genova je ponovo povela golom Serđa Flokarija u 59. minutu, ali je Nene u 78. minutu iz penala ponovo izjednačio na 2:2. Prethodno je Emilijano Moreti dobio crveni karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru. Prvu pobedu Kaljariju na domaćem terenu doneo je Andrea Lazari u 87. minutu. Đenoa je tako nastavila seriju poraza, pošto je prethodno poražena od Intera (5:0) i, u Ligi Evrope, od Lila (3:0).

Iznenađujuću pobedu ostvario je Napoli, koji je savladao domaću Fiorentinu sa 1:0. Utakmica je odlučena u 88. minutu kada je Kristijan Mađo savladao Sebastijana Freja. Napoli je u 80. minutu imao šansu da povede iz penala, ali Fabio Kvaljarela nije bio precizan. Predhodno je Masimo Gobi u kaznenom prostoru faulirao Mareka Hamšika.

Palermo je protiv Udinezea, za koji je svih 90 minuta igrao Dušan Basta, ostvario minimalnu pobedu golom Ćezarea Bova u 87. minutu.

Od 20:45, u poslednjem meču kola, sastaju se Kijevo i Milan.