Kiksevi Vile i Totenhema

Ekipe Aston Vile i Totenhema nisu uspele da zabeleže pobede u desetom kolu Premijer lige protiv Vulvsa odnosno Stouka.

Subota, 24.10.2009.

18:22

Aston Vila i Vulverhempton su u prvom meču dana igrali nerešeno 1:1, dok je Totenhem izgubio na Vajt Hart Lejnu 1:0. Do pobeda u subotu stigli su i Birmingem koji je sa 2:1 bio bolji od Sanderlenda, i Vigan koji je sa 3:1 slavio kod Barnlija. Golova nije bilo na meču Hal – Portsmut, dok je Čelsi razbio Blekburn sa 5:0.

Fudbaleri Totenhema imali su priliku da se u subotu izjednače na vrhu premijerligaške tabele sa Mančester junajtedom, ali umesto očekivane pobede, na 'Vajt hart Lejnu' je slavio Stouk Siti golom rezerviste Glena Vilana pet minuta pre kraja. Ovo je bila prva pobeda Stouka na gostovanju Totenhemu još od 1975. godine. Svoj peti gol za Stouk, Vilan je postigao na asistenciju Rikarda Fulera koji je prethodno nadigrao Asue-Ekotoa.

Ekipa Barnlija, koja od ove sezone igra u Premijer ligi, do ovog kola je imala maksimalan učinak na svom terenu, ali je seriju od četiri pobede domaćeg tima prekinuo Vigan koji slavio sa 3:1. Sjajan dan u subotu imao je Hugo Rodaljega koji je bio dvostruki strelac. Ipak, Barnli je prvi poveo u ovom meču jer je već u četvrtom minutu Stiven Flečer savladao Kirklenda. Svoj prvi gol Rodaljega je postigao sedam minuta kasnije, a isti igrač je u 52. minutu i preokrenuo rezultat. Pobedu gostiju potvrdio je Emerson Bojs 15 minuta pre kraja.

Prvi meč kola odigran je u Vulverhemptonu gde je gostovala Aston Vila i osvojila bod. Oba gola na Molienu postignuta su u roku od četiri minute i to u finišu utakmice. Gabrijel Agbonlaor je doveo goste u prednost u 79. minutu, a već u 83. Ebans-Blejk je iz penala postavio konačan rezultat.