JSL: Prvenac Isaha za pobedu Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladi radnik u Požarevcu sa 1:0, u osmom kolu Jelen Superlige.

Subota, 17.10.2009.

16:29

Jedini gol na utakmici postigao je Ganac Mohamed Aval Isah u 53. minutu. To je mladom internacionalcu iz Gane prvenac u dresu Crvene zvezde. U ostalim duelima odigranim u subotu Vojvodina i OFK Beograd odigrali su u Novom Sadu bez golova, Borac je u Čačku savladao Smederevo sa 3:1, a pobedu na svom terenu zabeležio je i Javor koji je bio bolji od Metalca sa 2:0.

Pobedu u gostima u osmom kolu ostvario je i Spartak koji je pobedio BSK sa 2:0. Ovom pobedom Zvezda je drugoplasiranom Partizanu pobegla na sedam bodova prednosti. 'Crno-beli' svoj meč igraju u nedelju kada na svom terenu dočekuju Jagodinu.

Ekipa Vladimira Petrovića je tako nastavila sa odličnim izdanjima i tabeležila je sedmu pobedu u prvih osam kola (remi u Kruševcu protiv Napretka). Zvezda je pred oko tri i po hiljade gledalaca u Požarevcu bila bolji tim tokom svih 90 minuta i, iako je propustila nekoliko izglednih prilika, na kraju je zasluženo osvojila nova tri boda.

Svoj debi je u sbubotu imao i novi trener Vojvodine Branko Babić. Novosadski 'crveno-beli' nisu uspeli da savladaju OFK Beograd na stadionu Karađorđe i tako su propustili priliku da barem na jedan dan prestignu Partizan na drugom mestu na tabeli. Na kraju meča navijači Vojvodine zvižducima su ispratili sa terena svoju ekipu.

Sa odličnim izdanjima nastavio je Spartak koji je trijumfovao protiv BSK-a u gostima. Subotičanima je ovo bila treća pobeda u šampionatu i oni su sada na odličnom petom mestu na tabeli sa 12 bodova. Oba gola pala su u drugom delu. Prvo je Veselinov u 49. minutu načeo mrežu Borčanaca, a deset minuta pre kraja Bošković je otklonio sve dileme oko pobednika.

Iako je tokom leta promenio skoro kompletan tim, ivanjički Javor i ove sezone igra odlično. U osmom kolu Javor je na svom terenu savladao Metalac sa 2:0, a golove su postigli Nenad Stojanović u 58. minutu iz penala i Trifunović u 78. minutu. Javor je šesti na tabeli sa 12 bodova.