Troicki preko Fonjinija do Đokovića

Posle odličnih igara u Bangkoku, srpski teniser Viktor Troicki nastavio je sa pobedama i na turniru u Pekingu.

Utorak, 06.10.2009.

13:26

Trenutno 28. igrač na ATP listi pobedio je italijanskog tenisera Fabija Fonjinija, koji je došao iz kvalifikacija, sa 7:6 i 7:5 na startu Otvorenog prvenstva Kine u tenisu. Troicki će se u drugom kolu turnira, koji se igra za nagradni fond od 4,5 miliona dolara u srpskom derbiju sastati sa Novakom Đokovićem koji je još u ponedeljak bio bolji od Viktora Haneskua sa 2:0.

Troicki je do naredne runde stigao vrlo teško. U prvom setu je gubio sa 1:4 pošto je Fonjini došao do dva brejka, ali je onda uspeo da oduzme servise protivniku i napravi seriju i povede u finišu seta sa 5:4. Do taj brejka teniseri su ipak bili sigurni na svoj servis, pa je prvi set Troicki rešio u rezultatom 7:5 u odlučujućem gemu.

U drugom setu je takođe bilo vrlo neizvesno., Prvi brejk viđen je u sedmom gemu, kada je Troicki napravio brejk i poveo sa 4:3. Međutim, u narednom gemu italijanski teniser je vratio brejk, zatim i poveo sa 5:4. Troicki je ponovo u završnici seta, ujedno i meča ponovo napravio seriju od tri uzastopna gema i tako došao do pobede.

Troicki je protiv Fonjinija odservirao deset as udaraca, imao je i bolji procenat ubačenog prvog servisa, ali je koristio tek svaku treću brejk šansu (12-4), dok je Fonjini imao šest brejk lopti, a iskoristio je tri. Meč u Pekingu trajao je sat i 47 minuta.

Đoković i Troicki su do sada odigrali dva međusobna meča i ostvarili po jednu pobedu. Četvrti teniser sveta je ove godine na turniru u Beogradu bio bolji sa 6:3, 6:2, dok je Troicki do pobede došao 2007. godine u Umagu 2:6, 6:4, 7:5.