Mec: Tipsarević predao Monfisu

Srpski teniser Janko Tipsarević predao je Francuzu Gaelu Monfisu meč četvrtfinala ATP turnira u Mecu zbog povrede.

Petak, 25.09.2009.

20:17

U trenutku predaje domaći teniser i prvi favorit turnira vodio je sa 1:0 u setovima (6:1) i 4:2 u drugom setu. Protivnik Monfisa u polufinalu biće Francuz Rišar Gaske koji ej savladao Nemca Filipa Pečnera.

Tipsarević je osvojio prva dva gema na svoj servis, ali je u petom gemu Monfis napravio brejk i posle gema osvojenog na svoj servis poveo sa 4:2.

U narednom gemu Monfis je imao tri brejk lopte, vodio sa 0:40, a zatim je srpski teniser predao meč. U meču koji je trajao 42 minuta Tipsarević je osvojio 27 poena, 20 manje od protivnika i nije imao nijednu priliku za brejk.

Nagradni fond turnira u Mecu je 450.000 evra, pobednik će osvojiti 75.500 evra i 250 ATP bodova.