Zvezdi rukometni derbi

Rukometaši Crvene zvezde pobedili su Partizan na Banjici 29:28, u derbiju i poslednjoj utakmici prvog kola šampionata Srbije.

Ponedeljak, 21.09.2009.

19:50

U izuzetno neizvesnom meču 'domaćin' Partizan vodio je tokom većeg dela, imao je na poluvremenu tri gola prednosti, ali je Zvezda strpljivom igrom u nastavku uspela da stigne i ptrestigne prednost protivnika. Ekipa Igora Butulije do prve prednosti na utakmici došla je tek u 50. minutu (24:23), i do kraja je zadržala vođstvo.

Zvezdu je predvodio Milošević sa deset golova (sedam sa sedmerca), dok je najbolji u Partizanu bio Beočanin sa devet pogodaka.

Rukometaši Crvene zvezde otvorili su novu sezonu pobedom nad "večitim rivalom" Partizanom 29:28 i najavili uzbudljivo srpsko prvenstvo u kojem je Kolubara najveći favorit.

Ekipa Partizana, koja ove sezone brani titulu, u prvi derbi u novoj sezoni ušla je kao favorit i činilo se da će 'crno-beli' tu ulogu i opravdati.

Partizan je već na startu preuzeo vođstvo i brzo je došao do četiri gola prednosti (7:3). Zvezda se na trenutak vratila, ali domaća ekipa je na poluvremenu ipak imala sasvim solidnu zalihu (16:13).
Zvezda je tokom cele utakmice igrala znatno brže u nadpadu od svog protivnika, i to joj je na kraju i donelo pobedu. U samom finišu izabranici Igora Butulije su serijom 5-0 došli do četiri gola prednosti (27:23), ali ni to nije bio kraj.

Partizan se nekoliko minuta pre kraja približio na samo gol minusa (28:27), ali Zvezda je 40 sekundi pre kraja postigla 29. gol koji je i odlučio pobednika.

"Odlučila je naša odbrana u drugom poluvremenu, ali i to što smo bili precizniji. Ova pobeda ništa ne znači, jer je tek početak prvenstva", rekao je Butulija na konferenciji za novinare.

Trener "crno-belih" Saša Bošković ocenio je da je njegova ekipa izgubila zbog svojih grešaka.

"Nemam opravdanja zašto smo izgubili. Za ovakvu utakmicu nije dovoljno da imamo jednog raspoloženog igrača", rekao je Bošković.
Igrač Partizana Stojan Radanović čestitao je Zvezdi na pobedi.

"Mislim da se igrači nisu dovoljno oporavili od utakmice Super kupa sa Kolubarom. Imali smo dve jake utakmice u kratkom vremenskom periodu, što je za mlade igrače naporno", zaključio je Radanović.

Dvorana: SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: oko 600. Sudije: Rajić i Dragomirović (Beograd). Isljučenja: Partizan 10, C. zvezda 12 minuta. Sedmerci: Partizan 4(4), C.zvezda 6(6).

Partizan: Ljubenović, Tubić 6, Stanković, Babić, Dimitrijević 1, Kladarin 5, Beočanin 9, Stojković, Radanović, Mirić, Pilipović 1, Milinić 2, Kostandinović 1, Marjanac 3.
C.zvezda: Perišić, Milošević, Nenadić 3, Chorović 4, Savić, Perović 2, Vujović 1, Ljubišić, Tomić 2, Leković, Popović, Cvetanović, Rašić, Milošević 11, Sladić, Zelenović 2, Popović 4.