SP: Dva zlata za Amerikance

Američka atletičarka Sanja Ričards osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara na Svetskom prvenstvu u Berlinu.

Izvor: Beta, Tanjug

Utorak, 18.08.2009.

21:49

Amerikanka je deonicu istrčala za 49 sekundi, 32 stotinke brže od Šerike Vilijams sa Jamajke. Bronzanu medalju osvojila je ruska atletičarka Antonina Krivošapka sa vremenom 49,71. Olimpijska šampionka iz Pekinga Kristina Ohuruogu trku je završila na petom mestu.

Amerikanac Keron Klement pobedio je u finalu trke na 400 metara s preponama, najboljim rezultatom sezone - 47,91 sekundi.

Srebro je osvojio Portorikanac Havijer Kulson, oborivši nacionalni rekord sa 48,09, a bronza je pripala još jednom Amerikancu Beršonu Džonsonu, sa 48,23 sekunde.

Britanac Filips Ajdovu osvojio je zlatnu medalju u troskoku. Ajdovu je do zlata došao skokom od 17,73 metra u trećoj seriji. Portugalac Nelson Evora je sa 17,55 metara osvojio srebro, dok je bronza pripala Kubancu Aleksisu Kopelu (17,36).

Kenijski atletičar Ezekijel Kemboj osvojio je zlatnu medalju u finalu trke na 3.000 metara stipl, uz novi rekord šampionata 8:00,43 minuta.

Srebro je pripalo njegovom zemljaku Ričardu Kipkemboju Matelongu rezultatom 8:00,89, a bronza Francuzu Bubdeli Tahriju koji je ušao u cilj u vremenu novog evropskog rekorda - 8:01,89 minuta.

U finalu u bacanju koplja trijumfovala je Nemica Štefi Nerius, hicem od 67,3 metara u prvom pokušaju, što je njen najbolji rezultat u sezoni. Srebrna medalja pripala je Čehinji Barbari Špotakovoj (66,42), a bronza Mariji Abakumovoj iz Rusije (66,06).