Bohum od 0:3 do 3:3, remi HSV-a

Fudbaleri Bohuma nadoknadili su tri gola zaostatka sa poluvremena i osvojili bod protiv Borusije Menhengladbah (3:3) u prvom kolu Bundeslige.

Nedelja, 09.08.2009.

19:48

Najzaslužniji za osvojeni bod Bohuma bio je dvostruki strelac Mimun Azauag. U preostalom meču dana Frajburg i HSV takođe su remizirali – 1:1.

Gosti iz Menhengladbaha su bolje počeli meč i zasluženo su došli do vođstva posle 19 minuta igre, kada je naturalizovaniu Izraelac Kolauti ostavio loptu za Aranga, letošnje pojačanje iz Majorke, koji na svom debiju postiže gol za vođstvo.

Roberto Kolauti duplira prednost samo sedam minuta kasnije, pošto je glavom sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Levelsa.

Retko ko od 30000 hiljada gledalaca na Rur stadionu nadao se preokretu posle 41. minuta, kada je Rol Brauers pogodio za 3:0 posle još jednog u nizu centaršuta sa boka.

Ipak, ekipa trenera Marsela Kolera kao preporođena je izašla na teren u drugom delu igre i u periodu od 51-63. minuta uspela da postigne tri gola. Mimun Azauag je za dva minuta postigao dva slična gola šutevima malo izvan šesnaesterca, prvi na dodavanje Klimovica, a drugi posle pasa Šestaka. Upravo je Stanislav Šestak odigrao ključnu ulogu u potpunom povratku – prvo je iznudio isključenje Dantea, a zatim i dao gol za 3:3.

Najbolju priliku do kraja imao je Arango, koji umalo da učini uzaludnim Bohumov trud, ali ipak je ostalo nerešeno.

Žonatan Pitroipa, fudbaler iz Burkine Faso, postigao je vodeći gol za HSV protiv svog bivšeg kluba Frajburga u trećem minutu. Ipak, Tomi Behman je u 65. minutu izjednačio i doneo bod domaćima.