BiH: Laktaši 'pragazili' Slobodu

U prvih pet utakmica drugog kola Premijer lige BiH najveće iznenađenje napravili su Laktaši koji su pregazili Slobodu u Tuzli (4:2).

Subota, 08.08.2009.

21:27

U veoma efikasnom kolu najubedljiviji je ponovo bio Velež koji je sarajevski Olimpik pobedio sa 4:1: Najviše golova bilo je u Travniku gde je gostovao aktuelni šampion Zrinjski, a bilo je 3:3. Nerešeno je bilo i u Prijedoru gde su Rudar i Čelik igrali 1:1. U poslednjoj utakmici dana Borac je u srpskom derbiju u Banjaluci igrao bez golova sa Leotarom.

Laktaši su već posle prvih 45 minuta na 'Tušnju' vodili sa 3:0, a junak je bio Vladimir Karalić koji je zabeležio het-trik.

Najprijatnije iznenađenje Premijer lige svakako su 'rođeni' iz Mostara. Velež je u prvom kolu sa 5:0 pregazio Travnik, a u drugom je 'stradao' Olimpik koji je uspeo da dođe do počasnog pogotka golom Darka Spalevića.

Aktuelni šampion BiH, mostarski Zrinjski, ni posle dva kola nema pobedu. Posle ranog vođstva Travnika za koji je u 15. minutu Dudić bio strelac, Zrinjski preokreće sa tri uzastopna gola. Ipak, 'plemići' nisu izdržali do kraja jer su Sarajčić u 77. i Dolić u 82. minutu doneli bod domaćoj ekipi.