Pavlović drugi u Belgiji

Srpski vozač Miloš Pavlović osvojio je drugo mesto na prvoj trci trećeg vikenda šampionata Formule 2 na stazi „Spa Frankošamp“ u Belgiji.

Subota, 27.06.2009.

13:54

Pavlović je kroz cilj prošao kao treći, sa skoro osam sekundi zaostatka u odnosu na pobednika Nemca Tobijasa Hegevalda koji je trijumfovao u vremenu od 25:59.481 minuta, ali je do drugog mesta došao posle kazne koju je dobio Endi Souček iz Španije. Treće mesto zauzeo je Francuz Žulijen Žus.

Posle dramatičnog starta, kada je Džejson Mur udario u Roberta Vikensa, koji je zauzeo treće mesto na kvalifikacijama, ali nije uspeo da startuje, na stazu je izašao „sejfti kar“, koji se na njoj zadržao dva kruga. Prilikom restarta Souček je pokušao da pretekne Hegevald, ali je na kratko izleteo i isekao šikanu i na stazu se vratio tik ispred Žusa, koga je baš tada Pavlović obišao. Zbog tog incidenta Španac je posle kažnjen sa 10 sekundi na njegovo vreme trke i u poretku je klasifikovan kao četvrti. Pavlović i Žus su potom do kraja trke vodili veliku borbu, iz koje je srpski automobilista izašao kao pobednik.

Peto mesto zauzeo je Džek Klark, ispred Toma Gledisa, Henrija Karjalainena i Edoarda Piskopa i oni su kompletirali osvajače bodova na prvoj trci trećeg vikenda.

10. Kazim Vasiliauskas (Litvanija) + 36.390

Pavlović će na drugoj trci startovati sa šeste pozicije, pošto je na kvalifikacijama, koje su vožene u subotu ujutru, ostvario za skoro sedam desetinki slabije vreme od Hegevalda, koji je osvojio pol poziciju. Nemac će na trci, koja se vozi u nedelju od 15.15 časova, startovati ispred Vikensa i Součeka.