Još jedna pobeda odbojkašica Srbije

Odbojkašice Srbije zabeležile su u Subotici i drugu pobedu nad Grčkom, prvog vikenda Evropske lige.

Nedelja, 24.05.2009.

20:58

Posle uvodnog trijumfa od 3:0, Srbija je u nedelju pobedila 3:1, po setovima 20:25, 25:23, 25:20, 25:20. Meč u Dudovoj šumi igran je pred 2100 ljudi i trajao je sat i 39 minuta. Sledećeg vikenda rival Srbije biće selekcija Bugarske.

Za razliku od prve utakmice, u kojoj je Srbija potpuno dominirala, drugog dana Grkinje su bolje ušle u meč i vodile tokom celog prvog seta. U drugom setu srpska selekcija je počela dobro, ali su se gošće opet vratile i ušle u završnicu seta sa prednošću. Ipak, naše reprezentativke su bolje odigrale sâm finiš.

Posle toga je domaća ekipa preuzela kontrolu nad utakmicom i rutinski stigla do pobede broj dva.

Srbija: Nikolić (16), Živković, Krsmanović, Majstorović (9), Antonijević (3), Ognjenović (4), Veljković (16), Petropić (9), Rašić, Popović, Bursać (8), Ševarika (1).

Grčka: Kirjakidu (1), Kutuksidu (4), Muzaki, Kiosi (14), Canakaki (11), Hadžinikolau (15), Milona, Hantava (13), Kalaincijeva (12), Hristu (1), Paraskvopulu, Teza.

Bugarke su u Gabrovu uspele da uzvrate Španiji za poraz, pa posle prvog vikenda samo Srbija ima dve pobede.

Subotica: Srbija – Grčka
3:0 (25:21, 25:14, 25:15) i 3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 25:20)

Gabrovo: Bugarska – Španija
0:3 (23:25, 20:25, 20:25) i 3:1 (25:21, 25:17, 19:25, 30:28)