Nastavlja se borba Bolonje i Torina

U pretposlednjem kolu Serije A Bolonja je osvojila bod u Veroni (0:0) i izjednačila se po broju bodova sa Torinom koje je poraženo od Đenoe (3:2).

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 24.05.2009.

17:32

Oba tima imaju po 34 boda pa će poslednje kolo odlučiti o trećem putniku u Seriju B. Fiorentina je igrala 1:1 sa Lećeom i skoro je obezbedila četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za LŠ. U derbiju kola na 'San Siru', Roma je savladala Milan 3:2 pa se Juventus ubedljivim trijumfom nad Sijenom (3:0) izjednačio na drugom mestu sa 'rosonerima'.

Atalanta i Palermo su u Bergamu igrali 2:2, novi-stari šampion Inter je poražen na gostovanju u Kaljariju (2:1) posle preokreta domaćih, a Katanija je sjajno odigrala protiv Napolija i pobedila sa 3:1. Udineze je u meču sa Sampdorijom tražio pobedu i šansu da se bori za šesto mesto koje vodi u Evropa Ligu, ali su u Đenovi igrali samo 2:2.

Bolonja nije uspela da slavi protiv Kjeva ali je ipak osvojila veliki bod i izjednačila se sa Torinom koje je izgubilo od Đenoe 3:2 golom Milita u 90 minutu utakmice na olimpijskom stadionu u Torinu. Gosti su dva puta vodili, 'bikovi' se oba puta vraćali u igru ali su ipak u pslednjim trenucima meča ponovo kapitulirali i izgubili veoma važan bod. U poslednjem kolu Bolonja dočekuje Kataniju, a Torino gostuje Romi.
Beta
Na sjajnom meču na 'San Siru' Roma je povela sjajnim golom Risea iz slobodnog udarca u 36. minutu. Prvih pola sata igre u drugom delu meča nije bio golova, a onda su na poslednjih 15 minuta postignuta četiri. Prvo je Masimo Ambrosini u 75. izjednačio, samo četiri minuta kasnije Menez je ponovo doveo Rimljane u vođstvo, ali je Ambrosini ponovo poravnao. Pobedu 'vučici' koja je ove sezone sjajno igrala u Milanu doneo je Frančesko Toti u 85. minutu. Ovo je bila poslednja utakmica kapitena MIlana Paola Maldinija koji će na kraju sezone, posle 24 godine u dresu 'rosonera', okončati svoju fudbalsku karijeru.

Juventus je pre nekoliko dana raskinuo saradnju sa Klaudijom Ranijerijem i na mesto trenera postavio legendarnog Ćiru Feraru koje je u prvom meču na klupi 'stare dame' zabeležio ubedljivu pobedu u Sijeni. Dva gola je postigao najbolji strelac u istoriji Juventusa Alesandro Del Pijero (18', 89'), a između dva gola kapitena siguran je bio Markisio.

Fiorentina i dalje nije u potpunosti obezbedila plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona ali je golom Jorgensena u 90. minutu ipak ostala glavni favorit za tu poziciju. Leće je povelo protiv 'viole' golom Tiribokia u 50. minutu, ali je Danac izjednačio u poslednjem minutu regularnog dela, nekoliko minuta pošto je u igru ušao Dušan Basta. Ovim remijem Leće se pridružilo Ređini u Seriji B.