Espanjol nastavlja bekstvo sa dna

Fudbaleri Espanjola udaljili su se od opasne zone četvrtom uzastopnom pobedom, pošto su u 34. kolu savladali Valensiju sa 3:0.

Nedelja, 03.05.2009.

23:38

Santander je poražen na domaćem terenu od Almerije sa 2:0, a istim rezultatom slavio je i Atletiko Madrid na gostovanju Betisu. Deportivo je pobedio Valjadolid minimalnim rezultatom, Maljorka je savladala Hetafe sa 2:1, Uelva je slavila u Osasuni sa 2:1, a meč između Hihona i Atletiko Bilbaa završen je nerešeno 1:1.

Espanjol je sva tri gola postigao u drugom poluvremenu, a poveo je pogotkom Romana u 66. minutu. Osam minuta pre kraja Pareha je duplirao vođstvo, dok je Nene postavio konačan rezultat u poslednjem minutu iz penala, nakon što je Rufete oboren u šesnaestercu. Milan Smiljanić je bio na klupi za rezerve i nije ulazio u igru.

Rasing Santader izgubio je na svom terenu od Almerije rezultatom 2:0. Konačan rezultat bio je postavljen već u 13. minutu. Ortiz je sa dva pogotka, u 3. i 13. minutu rešio pitanje pobednika. Srpski reprezentativac Nikola Žigić bio je blizu da smanji rezultat u 30. minutu, ali je njegov udarac glavom, zaustavila stativa. Ovo je bila prva pobeda Almerije u gostima još od prvog kola.

Ni Vladimir Stojković nije bolje prošao od Žigića pošto je Hetafe poražen na gostovanju Maljorci sa 2:1. Golman reprezentacije Srbije bio je direktan krivac za drugi gol i, ispostaviće se, pobedonosni gol Maljorke u 68. minutu. Stojković je želeo da doda loptu svom saigraču Kasu, ali je Aduriz presekao njegov pokušaj, utrčao u kazneni prostor i plasirao loptu pored golmana Hetafea.

Atletik Bilbao došao je do boda u gostima protiv Hihona u poslednjem minutu meča, kada je Iraola savladao golmana domaće ekipe Pičua, nakon pokušaja Amorebijete glavom. Prethodno je Hihon poveo pogotkom Bilića u 61. minutu.
Beta
Uelva je sa dva gola u finišu utakmice savladala Osasunu u gostima sa 2:1. Domaća ekipa vodila je od 26. minuta pogotkom Pandijanija, ali su Martin, u 81. minutu i Moris u 90. doneli sva tri boda Uelvi.

Deportivo je minimalnim rezultatom savladao Valjadolid, a jedini pogodak postigao je Lasad u 8. minutu.

Atletiko Madrid nastavio je trku za povratak u Ligu Šampiona sledeće sezone, pobedom u gostima nad Betisom od 2:0. Forlan je postigao oba gola za 'jorgandžije', tako da se Atletiko popeo na petu poziciju sa 55 bodova, koliko ima i šestoplasirani Viljareal.

Espanjol – Valensija 3:0