Milan lako, Juve ponovo bez pobede

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Kataniju 2:0 u 34. kolu Serije A i vratili se na sedam poena zaostatka za liderom, gradskim rivalom Interom.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 03.05.2009.

17:22

Juventus ni na petom uzastopnom meču nije stigao do pobede jer je Leće u poslednjem minutu stiglo do izjednačenja (2:2). To je iskoristila Fiorentina i minimalnom pobedom nad Torinom približila se 'staroj dami' na pet bodova zaostatka. Najubedljiviju pobedu u kolu zabeležio je Palermo koji je na Siciliji deklasirao Kaljari sa 5:1.

Roma je ponovo loše odigrala na svom terenu igravši bez golova sa Kjevom koje je došlo do veoma bitnog boda u borbi za opstanak, jer nakon poraza Torina od Fiorentine ima pet bodova više od 'bikova', a čak šest od Bolonje koja je najbliža sigurnoj zoni.

Sijena je savladala Napoli 2:1 i takođe se udaljila od zone ispadanja, a ubedljivu pobedu na svom stadionu ostvarilo je i Udineze koje je sa 3:0 udaljilo Atlantu, direktnog rivala, od borbe za Kup UEFA.
FoNet
Leć je već u 11. minutu došlo do prednosti u Torinu, a strelac je bio Konan. Juventus je do gola, ali i preokreta stigao tek u drugom poluveremunu preko veterana Pavela Nedveda koji je bio precizan u 54. i 67. minutu. Ipak, pobedu Juventusu ukrao je Kastiljo u poslednjem minutu utakmice.

Milan je golovima Inzagija u 27. i Kake u 56. minutu stigao do petog vezanog trijumfa i sada beži četiri boda trećeplasiranom Juventusu. Fiorentina se tokom celog meča mučila sa Torinom koje se bori za opstanak ali je ipak uspela da stigne do pobede. Jedini gol za 'violu' postigao je Vargas u 57. minutu.

U petak su pobede zabeležili Inter i Ređina, a u poslednjem meču kola u nedelju uveče igra se đenovski derbi između Đenoe i Sampdorije.