Volfzburg dominira, Bajern drugi

Edin Džeko postigao je het-trik u novom ubedljivom trijumfu Volfzburga na svom terenu. Lider Bundeslige savladao je Hofenhajm (4:0) u 30. kolu šampionata.

Subota, 02.05.2009.

17:32

Drugu poziciju na tabeli, bar na jedan dan, preuzeo je Bajern koji je na ‘Alianc areni’ savladao Borusiju (M) sa 2:1. Štutgart je vodio u Bilefeldu ali je Arminija uspela da izvuče bod (2:2). Pobede u gostima zabeležili su Dortmund nad Ajntrahtom (2:0) i Bajer nad Šalkeom (2:1). Jedini meč bez golova odigran je u Karlsrueu gde je gostovao Kotbus.

Ekipa Volfsburga do pobede je došla tek u drugom poluvremenu, a junak je bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko koji je sa tri gola rešio pitanje pobednika. Džeko, koji se izjednačio na drugom mestu liste strelca sa Gomezom koji je takođe postigao 19 golova, strelac je bio u 66, 74. i 78. minutu, a konačan rezultat postavio je prvi strelac nemačkog šampionata Brazilac Grafite koji je minut pre kraja meča postigao svoj 23 gol u sezoni.
FoNet
Bajern je u Minhenu dočekao Borusiju iz Menhengladbaha i slavio u prvom meču sa novim trenerom Jupom Hajnkesom koji je preuzeo Bavarce nakon otkaza Jirgenu Klinsmanu. Bajern je pobedio 2:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Švajnštajger je doveo domaće u prednost u 33. minutu, izjednačio je Dems iz penala pet minuta kasnije, a u 42. minutu Altintop postiže gol za Bajern koji je bio pobedonosni.

Priliku da zadrži korak sa Bajernom propustio je Štutgart koji je igrao 2:2 u Bilefeldu. Metje Delpiero je u četvrtom minutu doveo ‘švabe’ u prednost ali je nakon trideset minuta igre u prvom delu Kris Katongo izjednačio. Samo pet minuta kasnije Hiclšperger doneo je novu prednost gostima pred poluvreme. Ipak, Arminija u 68. minutu preko Munteanua ponovo dolazi do gola i važnog boda u borbi za opstanak.

U petak je Hanover slavio u Bohumu 2:0 dok se u nedelju sastaju Keln – Verder i u derbiju kola HSV – Herta.