Blekburn bolji od Vigana

Fudbaleri Blekburn Roversa savladali su, u nedelju ekipu Vigana rezultatom 2:0, i tako napravili veliki korak ka opstanku u Premijer ligi Engleske.

Nedelja, 26.04.2009.

21:19

Beni MekKarti i Rajan Nilsen su bili strelci za ekipu trenera Sema Alerdajsa, u meču 34. kola engleskog prvenstva. Blekburn se posle ove pobede nalazi na 15. mestu na tabeli, i ima 6 bodova više od Midlzbroa koji je prva ekipa kojoj preti ispadanje iz Premijer lige.

Midlzboro je, takođe u nedelju, poražen od Arsenala sa 2:0. Četiri kola pre kraja šampionata Vigan je ostao na poziciji 11.

Ekipa Blekburna se od prvog minuta koncentrisala na duge lopte kojima su pokušavali da stvpore prilike za isturene napadače MekKartija i Krisa Sambu, što je od odmah stvorilo pritisak na Viganov gol.

Međutim, prvu priliku na meču su imali gosti preko Ekvadorca Antonija Valensije koji je uspeo da prođe Stefana Varnoka, ali je prečka spasla tim Blekburna.

Domaći su se odmah potom preuzeli inicijativu, i dominirali u većem delu prvog poluvremena, stvorivši veliki broj prilika preko MekKartija, Sambe i Mortena Pedersena.

U 24. minutu El-Hađi Dijuf je imao sjajnu prilikuza Roverse, ali je njegov pokušaj glavom na gol liniji zaustavio Li Katermol.
Beta
Neposredno pred odlazak na odmor, u sudiskoj nadoknadi vremena, posle kornera najbolje se snalazi MekKarti i glavom matira nemoćnog golmana Vigana Krisa Kirklenda.

U nastavku meča domaći su nastavili da pritiskaju odbranu Vigana, ali bez rezultata pošto su pokušaji Sambe u većini slučajeva bili vrlo slabi udarci, bez šansi da ozbiljnije ugroze golmana Kirklenda.

Međutim pokušaj glavom Nilsena, posle slobodnog udarca MekKartija, bio je neodbranljiv , pa su fudbaleri Blekburna od 60. minuta vodili sa 2:0. Bio je to prvenac za Nilsena u dresu Roversa, i taj gol je domaćinu omogućio mirnu završnicu meča.

Velike zasluge za ovakav ishod meča pripadaju i golmanu domaćih Polu Robinsonu, pošto je bivši golman selekcije Engleske imao nekoliko fantastičnih intervencija u drugom delu meča, kojima je spasao svoj tim.

Prvi put Robinson se istakao u 66. minutu kada je imao dve vezane intervencije, i prvo zaustavio pokušaj Emersona Bojsa, a potom i udarac Valensije sa ivice kaznenog prostora.

Fudbaler Blekburna Dejvid Dan je potom, glavom, izbio loptu sa gol linije posle udarca Pola Šarnera.

Robinson je u 75. minutu opet bio na visini zadatka, i zaustavio veoma nezgodan udarac Huga Rodaljega, a potom je i u sudiskoj nadoknadi vremena sprečio Danijela De Ridera da postigne barem utešni gol za vigan.

Da stvar bude još gora po tim Vigana, u 94. minutu, Kit Endrjuz je dva puta loptu izbacivao sa gol linije, prvo posle pokušaja titusa Branmbla , a potom i Olivera Kapa.

U ponedeljak igraju, takođe u okviru 34. kola Premijer lige, Njukasl i Portsmut.

1. Mančester junajted 33 24 5 4 61:23 77
2. Liverpul 34 21 11 2 66:26 74
3. Čelsi 34 21 8 5 56:20 71
4. Arsenal 34 18 11 5 60:32 65
5. Aston Vila 34 15 10 9 50:44 55
6. Everton 34 14 11 9 48:36 53
7. Fulam 34 12 11 11 34:28 47
8. Vest Hem 34 12 9 13 38:38 45