Vašar u Vinkovcima, Dinamo vodi

Posle 24 kola hrvatskog prvenstva Dinamo ima bod više od jedinog rivala u borbi za titulu, splitskog Hajduka.

Izvor: B92, lokalni sajtovi

Ponedeljak, 06.04.2009.

12:35

Zagrepčani su pobedili u Vinkovcima u neobičnoj utakmici rezultatom 4:3 iako su 15 minut pre kraja gubili sa 2:0, a Splićani u 'Gradskom vrtu' izgubili sa 1:0 pa su slavonski klubovi 'napravili razmeštaj' na vrhu.

Posle početne inicijative do ovog kola vodećeg Hajduka u prvom poluvremenu u drugom Splićani su stali a domaćin stigao do jedinog pogotka.

U Vinkovcima je poluvreme završeno bez golova. U nastavku je Pavličić srušen u šesnaestercu, a posle toga pogodio iz slobodnog udarca za 2:0 za domaćina. Usledio je preokret, bek gostiju Tomečak je ušao u igru i za sedam minuta postigao dva gola i asistirao za treći. Domaćin je stigao do još jednog izjednačenja, gost do pobede u samom finišu susreta.

Rezultati 24. kola: Cibalija - Dinamo 3:4 (Malčić 48(p), Pavličić 71, Lukačević 84 - Tomečak 75, 79, Sivonjić 81, 88), Osijek - Hajduk 1:0 (Barišić 76), Inter - Slaven Belupo 1:0 (Grgurović 87), Kroacija - Šibenik 0:1 (Gović 5), Zadar - Rijeka 3:1 (Ljubičić 14, 31, Terkeš 28 - Šarbini 34), Varteks - Zagreb 1:2 (Mujanović 35 - Krstanović 5, Parlov 60)

Tabela HNL: Dinamo Zagreb 52, Hajduk Spllit 51, Šibenik 38, Slaven Belupo Koprivnica 36, Rijeka 35, Osijek 32, Varteks Varaždin 31, Zagreb 31, Cibalija Vinkovci 27, Inter Zaprešić 24, Zadar 23, Kroacija Sesvete 20