Verder deklasirao Hanover

Fudbaleri Verdera i Kelna zabeležili su pobede u mečevima 26. kola nemačke Bundeslige, dok je meč Karlsrue - Menhengladbah završen bez golova.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Nedelja, 05.04.2009.

20:22

Verder bio ubedljiv protiv Hanovera na Vezeru - 4:1, dok je je Leverkuzen prekinuo loš niz pobedom nad Kelnom u gostima 2:0.

Het-trik na Vezeru postigao je Klaudio Pisaro, koji je bio strelac u 41, 80. i 84. minutu. Strelac četvrtog gola za ekipu Tomasa Šafa bio je Brazilac Dijego u 78. minutu. Ovo je drugi het-trik Peruanca ove sezone. Jedini pogodak za goste dao je Kržinovjek u 69. minutu.

Pobeda Verdera se ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje, pošto su domaćini napadali od samog početka, dok Hanover nije stvorio ozbiljnije prilike.

Leverkuzen je preko golova Kislinga i Helmsa rutinski savladao Keln u gostima 2:0, dok je Kisling uspeo i da iznudi penal koji je Helms potom realizovao.