Pobede BSK-a i Smedereva

Fudbaleri BSK-a i Smedereva zabeležili su pobede u mečevima 22. kola Prve lige Srbije.

Subota, 04.04.2009.

23:17

BSK je na svom terenu savladao Sevojno sa 1:0, i tako zadržao čelo na tabeli. Isti broj bodova imaju i Smederevci koji su u subotu na svom terenu u derbiju kola pobedili Mladi Radnik sa 3:2. U ostalim mečevima 22. runde igranim u subotu pobede su zabeležili Metalac, Voždovac, i Inđija, dok su mečevi ČSK – Bežanija i Novi Sad – Mladost završeni bez pobednika.

Odavno se nije dogodilo da na jednom meču Prve lige Srbije bude postignuto pet golova. Sreću da gledaju takav meč imalo je oko 2.500 gledalaca na stadionu kraj Stare železare, gde je Smederevo u derbiju 22. kola pobedilo Mladi radnik 3:2 (2:1).

Smederevci su poveli u 30. minutu, posle solo prodora Ćerana, deset minuta kasnije izjednačio je Janković sjajnim udarcem sa 25 metara, a u 42. minutu domaćin je ponovo poveo golom Đuraškovića. U 70. minutu Smederevo je steklo dva gola prednosti. U šesnaestercu Požarevljana oboren je Mladenović, koji je prihvatio odgovornost i pogodio mrežu sa 11 metara. Sedam minuta kasnije, Mladi radnik je smanjio. Opet je dosuđen penal, a precizan sa "kreča" bio je Đorđević.

BSK je u još jednom derbiju savladao Sevojno 1:0, čime je i definitivno zapečatio nade "valjaoničara" da mogu da se umešaju u borbu za neko od prvih pet mesta koje vodi u Superligu.

Inđija je pobedom u lokalnom derbiju nad Sremom "ubila dve muve jednim udarcem". Zeleno-beli su pobedili 2:0 i time su ostali u igri za vrh tabele i ujedno udaljili konkurenta od iste pozicije.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Voždovac, a u derbiju začelja Novi Sad i Mladost iz Lučana podelili su bodove.