Volfzburg ’’napunio’ Bajern

U jednom od derbija 26. kola Bundeslige Volfzburg je razbio Bajern Minhen sa 5:1 i prestigao Bavarce, ali i Hertu pa je sada lider na tabeli.

Subota, 04.04.2009.

17:37

Drugo mesto na tabeli preuzeo je HSV koji je bio bolji od Hofenhajma sa 1:0. Lider do ovog kola bila je Herta koja je u Berlinu ubedjivo poražena od Dortmunda (3:1), a do bitne pobede u borbi za vrh tabele stigao je Štutgart koji je u 89. minutu došao do trijumfa u Bohumu (2:1). Do tri boda na svom terenu došao je Ajntraht koji je nakon preokreta bio bolji od Kotbusa sa 2:1.

U Volfzburgu su domaćini uspeli da povedu tek u 44. minutu kada je Gentner postigao gol, a kada se očekivao kraj prvog poluvremena Luka Toni je uspeo da pogodi mrežu ’vukova’ i izjednači rezultat.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili sa sjajnom igrom i u 63. minutu dolaze do novog vođstva, a gol je postigao najbolji strelac evropskih kvalifikacija za SP 2010 Edin Džeko. Bosanskohercegovački fudbaler je ponovio nastup od pre tri dana kada je Belgiji za dva minuta dao dva gola pa je i aktuelnom šampionu Nemačke u 65. minutu postigao još jedan gol.

Međutim, fudbaleri novog lidera na tabeli nisu tu stali nego su deset minuta kasnije ponovo postigli dva gola. U 74. minutu Grafite se upisao u strelce nakon što je u šesnaestercu primio jednu dugu loptu, iz okreta šutirao i pogodio za 4:1. Slično Džeku, i Grafite je samo dva minuta kasnije postigao novi pogodak koji je bio najlepši na utakmici, a možda i u kolu. Brazilac je ušao u šesnesterac sa leve strane, predriblao dva fudbalera iz Minhena, pa golmana Rensinga, a onda petom gurnuo loptu u mrežu pored dva igrača Bajerna.

Volfzburg je osmom uzastopnom pobedom prvi put u istoriji došao do prve pozicije na tabeli Bundeslige.
Beta
Poraz Herte i Bajerna iskoristio je i Hamburg koji je na svom terenu sa minumalnih 1:0 savladao najveće iznenađenje lige koji polako posrće, Hofenhajm. Jedini gol u jednom od najzanimljivijih mečeva kola postigao je fudbaler iz Burkine Faso Džonatan Pitroipa u 28. minutu. HSV je drugi na tabeli sa 51 bodom koliko ima i lider Volfzburg koji ima bolju gol razliku. Hofenhajm je prvi deo šampionata završio na prvom mestu na tabeli ali su u prolećnom delu bez prvog strelca Vedada Ibiševića zabeležili samo jednu pobedu, a poraz od HSV-a je bio osmi uzastopni meč bez trijumfa.

Najveće iznenađenje u subotu priredio je lider Herta koja je u Berlinu izgubila od Borusije iz Dortmunda sa 3:1. ’Milioneri’ su poveli u 25. minutu preko kapitena švajcarske reprezentacije Aleksandra Fraja. S tim rezultatom se otišlo na poluvreme, da bi u 54. minutu Rafael doneo izjednačenje Berlincima i nadu u preokret. Međutim, tu nadu ugasio je Sebastijan Kel svega devet minuta kasnije, a pobedu Dortmundu zacementirao je Valdez koji je osam minuta pre kraja meča odlično reagovao nakon šuta iz daljine, kada je posle intervencije Drobnog Paragvajac nekako uspeo da ubaci loptu u mrežu. Svih 90 minuta za Borusiju je odigrao Neven Subotić koji je pre sedam dana debitovao za reprezentaciju Srbije, dok su Gojko Kačar i Marko Pantelić tek u 67. minutu dobili šansu u Herti koja je zabeležila drugi uzastopni poraz.
Beta
Bohum je protiv Štutgarta poveo u 48. minutu preko Epale, ali je deset minuta kasnije Kakau izjednačio na 1:1. Štitgart je u nastavku meča pokušavao da dođe do tri boda i u tome uspeo minut pre kraja meča. Nakon kornera Lenig je slabo šutirao glavom, lopta došla do druge stative gde se našao Taski i doneo bodove ’švabama’.

U duelu ekipa iz donjeg dela tabeli pretposlednji na tabeli Kotbus je u 11. minutu utakmice u Frankfurtu poveo preko Rangelova, ali je samo četiri minute kasnije Grk Liberopulos izjednačio za Ajntraht. Pobedu domaćinima doneo je Cibig koji je u 51. minutu ubacio loptu u sopstveni gol.

U petak je Šalke pobedio Arminiju sa 2:0 i prekinuo seriju od dva poraza, dok se u nedelju igraju poslednje tri utakmice.