JSL: Pobede vodeće trojke

Fudbaleri Partizana, Crvene zvezde i Vojvodine zabeležili su pobede u 23. kolu Jelen superlige.

Subota, 04.04.2009.

17:32

Partizan je u Humskoj pobedio poslednjeplasirani Banat, sa 1:0, Crvena zvezda je kod kuće savladala Čukarički, sa 2:1, dok je Vojvodina u Novom Sadu osvojila tri boda protiv Napretka, pobedom od 1:0. U ostalim mečevima, Borac je u Čačku bio bolji od Jagodine, sa 1:0, Javor i Rad odigrali su nerešeno, 1:1, a OFK Beograd i Hajduk Kula 0:0.

Jedini gol u Humskoj postigao je Tomić, u 45. minutu, na centaršut Stevanovića. Partizan je rutinski osvojio nova tri boda i zadržao 11 bodova prednosti nad najbližim pratiocima.

Zvezda je pobedila Čukarički golovima Klea. Brazilac je najpre doveo 'crveno-bele' u vođstvo u 38. minutu, izjednačio je Bojović iz penala u 50. minutu, da bi Kleo u 67. minutu drugim golom na meču postavio konačnih 2:1. Prethodno je Milijaš već u 1. minutu propustio šansu da dovede Zvezdu u vođstvo, kada nije iskoristio penal, posle prekršaja nad Abubakarom.

U Novom Sadu, Vojvodina se revanširala Napretku za poraz sa početka prolećnog dela prvenstva. Jedini gol na stadionu 'Karađorđe' postigao je Tadić iz penala u 12. minutu.

Borac je pogotkom Prtenjaka u 45. minutu savladala u Čačku Jagodinu, sa 1:0.

OFK Beograd i Hajduk odigrali su na Karaburmi nerešeno, 0:0, dok su Javor i Rad takođe remizirali, 1:1. 'Građevinari' su došli u vođstvo u 14. minutu preko Mitrovića, da bi Arsenijević izjednačio za Javor u 37. minutu.