Trijumf Vrnjačke Banje u derbiju

U derbi susretu 16. kola Super lige za rukometašice, Vrnjačka Banja savladala je Naisu sa 24:20.

Izvor: B92, Sportski žurnal

Ponedeljak, 30.03.2009.

10:44

Rukometašice Vrnjačke Banje su ovom pobedom učvrstile vođstvo u odnosu na drugoplasirane šampionke. Domaće rukometašice su ostvarile veću pobedu u odnosu na trijumf Naise od jesenas, tako da će u slučaju istog broja bodova na kraju šampionata, Vrnjačka Banja imati prednost u odnosu na Nišlijke.

Tokom prvog poluvremena domaće rukometašice su uglavnom imale prednost, ali je Naisa uspela da izjednači u poslednjim sekundama, tako da se na odmor otišlo rezultatom 12:12.

U nastavku Vrnjačka Banja je ubrzo došla do tri gola prednosti (15:12), ali su šampionke 15 minuta pre kraja meča ipak bile u prednosti – 18:17. Od tog momenta, golman domaće ekipe Zlata Papalacko odbranila je više pokušaja gošći, tako da je Vrnjačka Banja preokrenula rezultat na 21:19. Do kraja meča nije bilo neizvesnosti, tako da je Vrnjačka Banja uspela da slavi sa 24:20.

Rezultati 16: kola:
Kikinda – Dinamo 34:26 (16:12)
Zaječar – Čačak 30:26 (18:9)
Napredak – Knjaz Miloš 26:38 (12:16)
Crvena zvezda – RTB Bor 43:29 (24:13)
Vrnjačka Banja – Naisa 24:20 (12:12)