Lojclu zlato u Liberecu

Austrijski ski skakač Volfgang Lojcl osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u češkom Liberecu na skakaonici od 100 metara.

Subota, 21.02.2009.

18:16

Lojlc je posle osvajanja turneje „Četiri skakaonice“ došao i do titule svetskog šampiona ukupnim skorom od 282 boda i skokovima od 103.5 i 99 metara. Srebrnu medalju osvojio je drugi Austrijanac Gregor Šlirencauer. Vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa imao je sedam bodova manje od sunardonika, a samo pola boda više od osvajača bronzane medalje Simona Amana.

Veliko iznenađenje priredio je Poljak Kamil Štoh koji je osvojio četvrto mesto, ispred Martina Šmita iz Nemačke i Švajcarca Andreasa Kutela. Prvoplasirani posle prve serije Finac Hari Oli zauzeo je tek 13. mesto skokom od 87 metara. U prvoj seriji Oli je ostvario najbolji skok dana, od 104. metra.

Na Svetskom prvenstvu u Liberecu naredno takmičenje će biti održano 27. februara kada su na programu skokovi na skakaonici od 134 metra.