VŠL: Ribnica pobedila Zvezdu

Branioci titule, odbojkaši Crvene zvezde, izgubili su u Kraljevu od Ribnice i dva kola pre kraja Mini lige imaju bod i utakmicu više od kragujevačkog Radničkog.

Četvrtak, 19.02.2009.

09:44

U Kraljevu je bilo 3:1 za domaći tim, a u drugoj utakmici 4. kola Mini lige u Novom Sadu se sastaju ekipe NIS Vojvodine i Radničkog Kredi banke. Ekipa Ribnice je tri seta dobila ubedljivo, 'crveno-beli' su 'na razliku' stigli do trećeg seta na meču ali je posle 89 minuta igre meč odlučen, 3:1 (25:16, 25:16, 26:28, 25:18).

Ribnica sada ima tri boda i utakmicu više od ekipe Vojvodine sa kojom se bori za treće mesto.

U prva dva seta najbolji je bio kapiten domaćeg tima Mirko Radević, a najbolji učinak imao je Gavrilović. U gostujućem timu kapiten Tomislav Dokić bio je najefikasniji, ali je 11 puta zaustavljen blokom Kraljevčana.

Meč u Novom Sadu igra se u sredu, od 18 časova, a u poslednja dva kola koja će odlučiti o parovima polufinala plej ofa sastaju se NIS Vojvodina - Ribnica i Radnički - Crvena zvezda (22. februar), odnosno Crvena zvezda - Vojvodina i Ribnica - Radnički.