Remi Borusije, HSV siguran

Fudbaleri Hamburga pobedili su Arminiju 2:0, dok su Borusija iz Dortmunda i Kotbus odigrali nerešeno u utakmicama 20. kola Bundes lige.

Nedelja, 15.02.2009.

20:06

HSV je na svom terenu pobedio Arminiju 2:0 i tako se popeo na treće mesto bundesligaške tabele sa 39 bodova. Domaća ekipa povela je u 32. minutu golom Pjotra Trohovskog, dok je Peruanac Paolo Gerero u 60. postavio konačan rezultat. Borusija i Kotbus odigrali su 1:1. Gosti su poveli u 31. minutu preko Kagdasa Atana, ali je pet minuta kasnije Aleksander Frej izjednačio iz jedanaesterca.

Arminija iz Bilefelda zauzima 14. mesto sa 18 bodova, Dortmund je osmi sa 31 osvojenim bodom, dok je Kotbus u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 17 bodova.

Herta je u subotu pobedila šampiona Bajern iz Minhena sa 2:1 i tako sa 40 bodova preuzela vodjstvo na tabeli, prvi put u više od dve godine. Hofenhajm je drugi sa 39, koliko ima i Hamburg ali i lošiju gol razliku, dok je Bajern četvrti sa 38 bodova.