Zlato za Helclovu, Lolovićeva 25.

Nemica Katrin Helcl napravila je veliko iznenađenje osvajanjem zlatne medalje u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u francuskom Val D’Izeru.

Izvor: Jelena Trajkoviæ

Četvrtak, 12.02.2009.

15:43

Helclova je trijumfovala ukupnim vremenom od 2:03.49 minuta i tako je došla do prve pobede u karijeri, a donela je i prvu titulu Nemačkoj u ženskoj konkurenciji od 2001. godine kada je Martina Ertl pobedila u superkombinaciji, a ujedno i prvi podijum na velikom svetskom takmičenju od Zimskih Olimpijskih igara u Solt Lejk Sitiju 2002. godine kada je Ertlova osvojila bronzu.

24-godišnja Nemica je pobedila ispred Slovenke Tine Maze koja je imala devet stotinki slabije vreme i Tanje Putiainen, koja je imala zaostatak od 54 stotinke u odnosu na pobednicu.

Najveća favoritkinja za osvajanje zlatne medalje Linzi Von morala je da propusti trku pošto je povredila palac dok je otvarala šampanjac kada je slavila trijumf u spustu. Još jedna od favoritkinja Katrin Cetel je prvu trku završila na čelu, ali je zbog greške tokom druge vožnje uspela da dođe samo do šestog mesta.

Jedina predstavnica Srbije Jelena Lolović zauzela je 25. mesto sa zaostatkom od 4.48 sekunde.

U petak je na Svetskom prvenstvu na programu veleslalom u konkurenciji muškaraca, dok je za dame naredno takmičenje slalom koji se vozi u subotu.