Pobeda rukometaša Srbije u Tošhavnu

Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Tošhavnu selekciju Farskih Ostrva, sa 41:20 (21:9), u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2010. godine.

Izvor: B92, balkan-handball.com

Sreda, 29.10.2008.

22:35

Tim Jovice Cvetkovića predvodili su Marko Ćuruvija i Marko Vujin, sa po 6 golova. Srbiji je utakmica sa Farskim Ostrvima prva u kvalifikacionoj grupi 2, u kojoj su i Rusija, Italija, Švajcarska i Bosna i Hercegovina. Narednu utakmicu Srbija će igrati u nedelju, kada će u niškoj dvorani "Čair" biti domaćin Italiji.

U drugom meču grupe, Rusija je kod kuće pobedila Bosnu i Hercegovinu, sa 37:25 (17:13), dok se u četvrtak sastaju Italija i Švajcarska. Evropsko prvenstvo 2010. godine održaće se u Austriji.

Farska Ostrva - Srbija 20:41 (9:21)

Gledalaca: 1.000. Sudije: Stenrand i Kaerlund Birh (Danska). Sedmerci: Farska Ostrva 4 (2), Srbija 6 (5). Isključenja: Farska Ostrva 10, Srbija 10 minuta. Crveni karton: Žarko Šešum (Srbija) u 30. minutu.

Farska Ostrva: Veihe, Blek, I. Oldsen 1, K. H. Olsen 3, R. Jensen 1, Hanusarson 5, Hansen, Hanson 4, Mork 2, Dal-Kristijansen 1, Torgard 1, Kragesten 1, J. E. Sorensen, S. Jensen 1.

Srbija: Stojković, Pejanović, Ćuruvija 6, Šešum 4, Vujin 6 (1), Vučković 3, Rajković 2, Toskić 2, Ilić 5 (3), Bojinović 2, Marković 1, Prodanović 3, Nikolić 5, Ćorović 2 (1).