Zvezda ubedljiva u Smederevu

Izvor: MR

Nedelja, 11.11.2007.

15:21

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Smederevo sa 5:2 (3:1) u poslednjem meču 13. kola Meridian Superlige. Tri gola za "crveno-bele" postigao je Jestrović, a po jedan Milovanović i Molina. Strelci za Smederevo bili su Popović i Mudrinić (penal).

Gosti su poveli već u 7. minutu golom Jestrovića sa bele tačke. Prethodno je defanzivac Zvezde Miloš Bajalica pao u šesnaestercu Smedereva posle prekršaja Sočanca.

U startnoj postavi aktuelnog šampiona posle oporavka od povrede bio je i kapiten Dejan Milovanović, koji posle kombinacije sa Burzanovićem asistira Jestroviću za 2:0.

Milovanović se zatim i sam upisao u strelce u 32. minutu, kada je sa oko 19 metara savladao golmana Smedereva.

Golman domaćih Dejan Ranković je zatim u nekoliko navrata sprečio pogodak gostiju, kada su šutirali Milovanović, Molina, Burzanović i Milijaš. Sve neiskorišćene šanse kaznio je Popović u nadoknadi prvog poluvremena, kada je smanjio na 1:3.
U 48. minutu, Maurisio Molina je povisio na 4:1 odličnim izvođenjenjem slobodnog udarca sa oko 20 metara, kada je prebacio živi zid domaće ekipe i zatresao mrežu pored nemoćnog Rankovića.

U 63. minutu Jestrović postiže svoj treći, a Zvezdin peti gol posle brze akcije po levoj strani i centaršuta Dušana Anđelkovića.

Konačnih 2:5 postavlja nekadašnji član Crvene zvezde Vladimir Mudrinić iz penala, posle prekršaja Anđelkovića nad Kasomom.

Aleksandar Janković debitovao je tako na klupi Crvene zvezde pobedom, koja je "crveno-bele" približila na pet bodova u odnosu na vodeći Partizan, dok Smederevo ostaje na 10. poziciji.

Smederevo - Crvena zvezda 2:5 (1:3)
(Popović 45', Mudrinić 72' – Jestrović 7', 12', 63', Milovanović 32', Molina 48')

Bežanija - Napredak 2:1 (0:0)
(Ranđelović 56', Vanić 63' - Pavlović 58')

Borac - OFK Beograd 2:0 (1:0)