Osam golova u Bohumu, pobeda KSC-a

Nedelja, 04.11.2007.

18:56

Fudbaleri Bohuma i Volfzburga odigrali su fantastičan meč u nedeljnom programu 12. kola Bundeslige, a pobedu je slavio domaćin rezultatom 5:3. U drugom meču dana Karlsrue je nastavio sa odličnim rezultatima ove sezone, pobedom nad MSV Duizburgom od 1:0. Karlsrue se popeo na četvrto mesto, sa samo pet bodova manje od vodećeg Bajerna. Volfzburg je ostao na sredini tabele, Bohum se izvukao iz zone ispadanja, u kojoj je ostao Duizburg.

Bohum je u prethodnih 11 kola dao 13 golova, ali je u borbi za treću pobedu pokazao da može napuniti mrežu protivnika.

Rurski klub je na poluvreme otišao sa 4:0, zahvaljujući izvanrednoj igri Stanislava Šestaka, dvostrukog strelca.

U nastavku su gosti uspeli da vrate nešto neizvesnosti, ali ni dva pogotka Grafitea nisu bila dovoljna za bod.

KSC od septembra nije primio gol, ali je iz prethodna dva meča izvukao samo po bod sa autsajderima Hanzom i Arminijom.

Stil igre badenskog kluba garantuje tvrde utakmice, tako je bilo i ovog puta protiv "Zebri", koje se žestoko bore za opstanak.

Ispostavilo se da je odluka pala već posle 10 minuta, kada je Albanac Edmond Kaplani, drugi strelac prošlogodišnjwe druge lige, konačno postigao gol u ovoj sezoni.