Lagana pobeda Partizana - 82:67

Subota, 03.11.2007.

18:40

Košarkaši Partizana Igokee pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 82:67 (18:17, 22:14, 20:16, 22:20) u derbiju osmog kola NLB lige. "Crno-beli" su sada usamljeni na čelu tabele sa skorom 7-1, Zvezda ima pobedu manje. Junak pobede Partizana ponovo je bio Nikola Peković, koji je postigao 23 poena, uz 10 skokova i 3 blokade.

Milt Palasio je dao 17 poena uz 4 asistencije, Novica Veličković je uz 12 poena uhvatio 9 lopti, dok je Uroš Tripković dao 11 poena.

U ekipi Zvezde Kuk je dao 24 poena, uz 4 ukradene lopte, ali i samo dve asistencije. Tadija Dragićević je dao 15 poena, uz 6 skokova.

Gosti, koji nisu imali podršku navijača, parirali su Partizanu samo u prvih desetak minuta, a vođstvo 24:23 pogotkom Kuka u 13. minutu bilo je poslednje za njih na meču.

Meč je prelomljen u finišu prvog poluvremena, serijom Partizana od 7-0, posle koje su stekli prvu dvocifrenu prednost (40:29).
Beta
Poslednju šansu Zvezda ispušta posle tri minuta igre u drugom poluvremenu, kod rezultata 47:42, posle čega sledi novih 7-0 Partizana i konstantna dvocifrena prednost za Vujoševićevu ekipu.

U 35. minutu Partizan je imao najveću prednost na meču – 71:49, kasnije je bilo i 80:58, a Zvezda je u finišu smanjila na minus 15.

U finišu priliku da nastupe dobili su oporavljeni Milošević i mladi Đurković za Partizan, kao i dugo najavljivani Rus Pavel Gromiko za Zvezdu.

Ključ pobede Partizana bio je u dominaciji u reketu - od kada je posle nekoliko minuta u igru ušao Peković Partizan je vladao u skoku (45-29 na kraju), a Zvezdini visoki igrači potpuno su zaustavljeni pod košem (Kikanović 1/4, Mišanović 0/5 iz igre). Još je upadljiviji podatak o blokadama - Mišanović je blokirao Vraneša u prvom minutu, posle čega je Partizan zabeležio osam (Vraneš 4, Peković 3), a Zvezda nijednu rampu.

To je uticalo na katastrofalan šut za 2 gostiju (29 posto u prvom poluvremenu, do kraja se popeo na 40). Nijednu ekipu nisu služile trojke (5/18 Partizan, 5/20 Zvezda), a ni sa bacanja se nisu istakli (Partizan 71, Zvezda 64 posto).