Vaterpolo

Petak, 19.07.2019.

09:15

Savićevi "rezervisti" razbili Grčku za četvrtfinale SP!

Podmlađena selekcija Srbije deklasirala je Grčku 9:3 u trećem kolu i osvojila Grupu A čime je izborila direktan plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Savićevi
Photo by Adam Pretty/Getty Images

Srbija ne treba da brine za budućnost vaterpola, kakav god tim na raspolaganju selektoru Dejanu Saviću on će da dominira.

Bez kapitena Filipa Filipovića, Andrije Prlainovića, braće Pijetlović, "delfini" su opet pokazali vrhunsku klasu.

Srbija je razbila tim koji je remizirala sa odličnom Crnom Gorom, a momci su blistali u svakom aspektu igre sprečivši Grke da postignu gol u poslednjih 14 minuta meča.

Napad je funkcionisao savršeno, iskoristio je šest od osam akcija sa igračem više, a sve to na krilima moćne odbrane koja je izluđivala Grke.

Heleni su bili nemoćni ispred gola Srbije i u napadima sa igračem više, iskoristili su samo jedan od čak 10 prilika!

Kada su i uspevali da nadigraju našu odbranu, na scenu je stupao fantastični golman Strajo Rističević koji je odigrao meč karijere sa 16 odbrana.

Srbiju je sa četiri gola predvodio Dušan Mandić, koji je sa dva projektila "nokautirao" Grke početkom poslednje četvrtine.

Dva pogotka je postigao Đorđe Lazić koji je sa Nemanjom Vicom odradio sjajan posao na poziciji centra izborivši nekoliko isključenja rivala.

Po gol su postigli Viktor i Strahinja Rašović, te Ognjen Stojanović.

Srbija sada čeka rasplet u osmini finala u duelu između Španije i Japana. "Delfini" će sledeći meč igrati 23. jula.

Kraj utakmice – 9:3!

8' Nova odbrana Rističevića za tačku na sjajan meč Srbije.

6' Nekoliko promašaja u napadu, ali fokus je na odbrani koja je neprelazna.

4' Utakmica karijere Rističevića, nova odbrana uz pomoć prečke za nastavak grčke agonije. Rival je bez gola od drugog minuta druge četvrtine.

3' Video tehnologija daje rezultat, sudije pokazuju da nije gol za Grčku nakon što je lopta bila na gol liniji.

3' 9:3 Grci su se predali, "delfini" su ih potpuno razbili. Đorđe Lazić koristi novu akciju sa igračem više.

2' 8:3 Opet odbrana zaustavlja napad Grčke, a Dušan Mandić postiže još jedan sjajan gol.

2' 7:3 Grci ne mogu sa dva, dok Srbi poentiraju sa 7-8 metara. Fantastičan gol Dušana Mandića za velikih +4.

1' Odmah isključenje za Srbiju, faul je napravio Ranđelović. Grci su u agoniji, ne mogu do gola sa igračem više, fantastična odbrana Rističevića prilikom šuta Gunasa sa dva metra.

* Prvi napad za Grčku

Kraj III četvrtine – 6:3

8' Novi napad Grka sa igračem više, sedmi na meču, ali ne mogu Heleni do gola. Ovaj put ih zaustavlja sjajni golman Rističević.

7' Napad ne funkcioniše najbolje, ali odbrana igra sjajno. Opet su "delfini" zaustavili Grke sa igračem manje.

5' Mogli smo da rešimo meč, sjajna zamisao Mandića, ali se isprečila stativa.

3' Odlične odbrane u trećem periodu, ritam igre odgovara Srbiji koja čuva visoku prednost.

* Prvi napad za Srbiju

Poluvreme – 6:3

6' Novo isključenje za Grke, Savić traži tajm-aut svestan važnosti napada. "Delfini" mogu do +4. Fantastična akcija, ali golman Grčke uz pomoć prečke i stative brani šut Drašovića.

6' Teško Grci stvaraju gol šanse, ali sada nisu imali ni sreće, pogađaju dva puta stativu u istom napadu.

3' 6:3 Maestralna igra Srbije sa igračem više, Ćuk asistira centru Đorđu Laziću za novi gol "delfina" i najveću prednost.

2' 5:3 Fantastičan posao rade naši centri, sada je Vico iznudio isključenja, a Ognjen Stojanović realizuje i peti napad sa igračem više.

2' 4:3 Sjajno se snašao centar Grčke Konstantinos Murikis i iz okreta savladao nemoćnog Rističevića.

2' 4:2 Lazić je izborio novo isključenje, a Dušan Mandić nastavlja savršen niz u takcim situacijama i snažnim udarcem postiže drugi gol na meču.

1' 3:2 Grčka konačno koristi napad sa igračem više, ali tek situaciju u kojoj su bila isključena dvojica Srba, posle sjajne kombinacije pogađa kapiten Janis Funtulis.

Kraj I četvrtine – 3:1

8' 3:1 Savšen kraj četvrtine, Srbija realizuje i treći napad sa igračem više, gol postiže i Viktor Rašović, iako je šutirao "suprotnom" rukom iz desnog ugla.

7' 2:1 Odlična reakcija Srbije na primljen gol, brza kombinacija u napadu sa igračem više i gol Strahinje Rašovića.

6' 1:1 Probili su Grci konačno srpski bedem, sjajan gol Aleksandrosa Gunasa sa velike udaljenosti.

4' Novi propušten napad, ali odbrana opet sjajno igra sa igračem manje.

3' Dosta sreće za Srbiju, Papanastasiju pogađa prečku u napadu Grčke sa igračem više.

2' 1:0 Nasamario je Dušan Mandić golmana Grčke, udarcem u bliži ugao donosi prednost Srbiji.

1' Zaustavljen je Ćuk, dok s druge strane brani Rističević.