Vaterpolo

Subota, 12.01.2019.

23:24

Zvezda napravila senzaciju i srušila dubrovački Jug

U devetom kolu Regionalne A1 vaterpolo lige Crvena zvezda je napravila senzaciju i pobedila Jug rezultatom 11:10.

Starsportphoto

"Crveno-beli" su tako došli do treće pobede u takmičenju i sada imaju 11 bodova.

Ovaj trijumf, prvi protiv Juga od finala Lige šampiona 2013. godine, verovatno im neće značiti u borbi za plasman na fajnal-for, ali će im obezbediti opstanak u višem rangu takmičenja.

Dubrovčani u Ligi šampiona imaju svih šest pobeda, a i u ovom susretu su odlično počeli, pa su početkom druge četvrtine vodili 4:1. Međutim, usledio je pad ekipe koju predvodi trener Vjekoslav Kobešćak, što je Zvezda iskoristila i u trećem delu utakmice preokrenula.

Tim koji pod vođstvom Aleksandra Filipovića igra odlično stekao je dva gola prednosti pred početak poslednje četvrtine, a šest i po minuta pre završetka susreta bilo je 10:7. Vež minut kasnije gosti su prišli na gol minusa, da bi Zvezda sredinom četvrtine ponovo došla do +2. Konačnih 11:10 postavio je Hrvoje Benić dva i po minuta pre kraja meča.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dušan Vasić sa pet golova, dok je Miloš Maksimović dodao tri. Jug su predvodili Loren Fatović, Luka Lozina i Danil Merkulov sa po dva.

Regionalna A1 vaterpolo liga – 9. kolo:
Partizan – Jadran Split 3:9 (0:3, 2:1, 1:2, 0:3)
Mornar BS – Šabac 7:5 (1:0, 3:1, 1:2, 2:2)
POŠK – Jadran Carine 7:13 (3:2, 2:6, 1:2, 1:3)
Crvena zvezda – Jug KO 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)
Primorac – HAVK Mladost 8:13 (2:1, 1:6, 1:4, 4:2)

Plasman: HAVK Mladost 27, Jadran Carine 21, Jug KO 19, Jadran Split 19, Crvena zvezda 11, Mornar BS 12, Šabac 9, Primorac 7, Partizan 4, OVK POŠK 3.