Vaterpolo

Nedelja, 16.09.2018.

12:30

Ostaje žal – Srbiji treće mesto Svetskog kupa!

Vaterpolisti Srbije savladali su Nemačku sa 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3) u meču za treće mesto Svetskog kupa u Berlinu.

Izvor: LN

Autor: LN

"Delfini" su došli do pobede i tako u svoj bogati CV upisali još jednu medalju, ovoga puta bronzanu.

Odlični su bili svi vaterpolisti od prvog do poslednjeg minuta i pitanje pobednika se ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje.

Dominirao je Nemanja Vico, koji je bio "noćna mora" za Nemce, dok su se istakli i Dušan Mandić i Đorđe Lazić.

Već od samog starta videlo se da su "Delfini" spremni da isprave greške iz prošlog meča i ušli su u ovaj duel veoma spremno i fokusirano.

Sudije su svirale dosta isključenja, za obe ekipe, ali to nije omelo pulene Dejana Savića da dođu do komofrnog trijumfa.

Srbija je ovom pobedom osvojila svoju treću bronzanu medalju u svojoj istoriji na Svetskim kupovima, dok su Nemci ostvarili fantastičan uspeh plasiravši se u polufinale.

Za najboljeg igrača proglašen je Nemanja Vico.

Podsećamo, Srbija je poprilično lako došla do polufinala, ali ih je tu iznenadila Mađarska pobedivši ih sa 12:11. "Delfinima" koji su se navikli na zlato ostaje žal, za jednim loše odigranim mečom, ali je mesto na postolju zasluženo osvojeno.

Nešto ranije, Hrvatska je pobedila SAD i osvojila peto mesto, dok se u finalu sastaju Australija i Mađarska.

Uživo prenos meča mogli ste pratiti na našem sajtu.

IV četvrtina

15:9 – Nemačka smanjuje prednost "Delfina" krajem meča. Igra se do poslednjih sekunda, iako je meč gotov.

15:8 – Jakšić za Lazića, on za Rašovića, Srbija se ne šali ni kad je meč gotov.

14:8 – Treći gol za kapitena nemačke Julijana Reala.

14:7 – Sve je ovde gotovo. Rašović postiće novi gol, a Srbija ima ogromnih +7 na tri minuta do kraja meča.

13:7 – Strelecki nije dugo postigao gol, ali se ipak sada upisao po drugi put u listu strelaca. Lep gol.

13:6 – Novi, četvrti gol na meču za Nemanju Vica, koji je izašao iz bazena i verovatno se neće vraćati.

III četvrtina

12:6 – Rašović postiže novi gol posle jako lepe timske akcije "Delfina".

11:6 – Majstorija Gavrila Subotića. Iznenadio je celu Nemačku odbranu videvši da ne obraćaju pažnju na njegov šut i vratio Srbiju na +5.

10:6 – Nemci nekako dolaze do gola, posle nesmotrene greške Ćuka.

10:5 – Hanes Šulc je šutirao, Rističević branio, ali je lopta ipak nekako završila u mreži Srbije.

10:4 – Opkolili su nemački vaterpolisti Vica, ali on je nezaustavljiv. Opet je pronašao način da postigne gol iz teške situacije.

II četvrtina

9:4 – Nedugo nakon prvog, postiže i drugi gol Lazić. Sjajna timska akcija. On i Vico su za sada najbolji vaterpolisti meča.

8:4 – Ajner se lepo oslobodio i postigao gol, a uzalud su žalbe srpskih vaterpolista da je on napravio faul kako bi došao u poziciju za šut.

8:3 – Manje više su svi raspucani kod "Delfina". Sada se upisuje i Gavril Subotić, koji je veoma precizan sa poludistance.

7:3 – Lazić postiže svoj prvi gol na meču. Odličan turnir za malo poznatog Đorđa Lazića.

6:3 – Baš kao i na startu prve četvrtine, Nemačka prva postiže gol. Ipak, sada joj je za to trebalo dva i po minuta.

I četvrtina

6:2 – Da li se ovo stvarno desilo?! Vreme je isticalo, Rašović je šutirao, a loptu su zakačili i odbrana i golman Nemačke. Ipak, niko nije ispratio loptu i ona je nekako završila u golu, a Nemci su ostali frapirani.

5:2 – Šta radi Nemanja Vico! Drugi gol, uz iznuđen peterac, u samo dva minuta igre.

4:2 – Evo prvog peterca i za selekciju Srbije. Izvodi ga Dušan Mandić, koji je nepogrešvi sa ove udaljenosti tokom celog turnira. Ima 6/6.

3:2 – Fantastično reaguje Nemanja Vico. Lopta je stigla do njega na dva metra od gola, a on se odlično snašao.

2:2 – Nemci imaju igrača više praktično u svakom napadu. Domaćinsko suđenje je na nivou u ovim trenucima, a gol postiže Denis Strelicki.

Sjajna odbrana Rističevića. Sudije su svirale peterac za Nemačku, ali je golman Srbije bio sjajan.

2:1 – Lepa akcija "Delfina". Nisu paničili, sačekali su najbolju poziciju i u listu strelaca upisao se Viktor Rašović.

1:1 – Prvi napad za Nemce i odmah prvo izjednačenje. To koriste domaćini i rezultat je poravnat.

1:0 – Prvi gol za Srbiju postiže Dušan Mandić.