Vaterpolo

Nedelja, 08.04.2018.

20:16

EK: "Delfini" poraženi od Italije u meču za bronzu

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Italije sa 10:9, u meču za bronzu na Kupu Evrope u Rijeci.

EK:
Starsportphoto

Izabranici Dejana Savića kontrolisali su ritam utakmice u prvom poluvremenu, međutim "azuri" su odigrali odlično u nastavku i došli su do pobede.

Srbija je posle prve deonice vodila sa 3:1, potom je na kraju druge imala prednost od 6:4, ali loša treća i četvrtina četvrtina koštala ih je pobede.

Italijani su sa 4:2 dobili treći period igre, a potom sa 2:1 slavili i u poslednjem.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Dušan Mandić sa tri gola, a po jedan gol postigli su Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Djordje Lazić, Nikola Jakšić, Filip Filipović i Strahinja Rašović.

U italijanskom timu po tri gola postigli su Pjetro Filjoli i Aleksandre Bodegas.

U finalu Kupa Evrope Hrvatska je savladala Španiju sa 12:9.