Vaterpolo

Subota, 17.02.2018.

12:44

'Delfini' preslišali Holanđane, sa Hrvatima istog dana

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Holandije sa 15:7 (2:2, 4:0, 5:2, 4:3) u trećem kolu Grupe B Evropa kupa u Splitu.

EPA/TAMAS KOVACS HUNGARY OUT

Srbija je ovom pobedom i zvanično postala učesnik F8 u Budimpešti, a konačan plasman olimpijskih šampiona biće poznat posle večerašnjeg derbi meča s Hrvatskom.

Ta utakmica je na programu od 19.00.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miloš Ćuk sa tri gola, dok su po dva postigli Nemanja Ubović, Nikola Jakšić, Radomir Drašović i Filip Filipović.

Posle slabe prve četvrtine u kojoj je Holandija vodila sa 2:0, a Srbija izjednačila preko Ćuka, izabranici Dejana Savića su zaigrali mnogo bolje.

Od druge četvrtine stvari su došle na svoje mesto. Odbrana ispred Mitrovića je sprečila svaki smisleniji napad Holandije, a Jakšić, Ubović, Strahinja Rašović i Drašović su stvorili prednost koja se i očekivala.

Srbija je potom do kraja meča bez problema zadržala prednost.