Vaterpolo

Sreda, 23.08.2017.

11:58

"Studenti" pobedili 32:1 i prošli u četvrtfinale

Srpski studenti u osmini finala savladali su kineski Tajpej rezultatom 32:1 i plasirali se u četvrtfinale.

Izvor: B92, vaterpolo vesti

Autor:B92, vaterpolo vesti

Getty Images

Protivnik u borbi za polufinale biće selekcija Mađarske, koju je Srbija pobedila u grupnoj fazi takmičenja sa 8:4.

U osmini finala pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto je Srbija iz minuta u minut uvećavala prednost protiv znatno slabijeg rivala.

Svi igrači su se upisali u listu strelaca, a najefikasniji je bio Filip Radojević sa šest golova. Po pet su dodali Gavril Subotić i Nemanja Vico, a četiri Radomir Drašović.

"Sada počinju prave utakmice. Domaćin nije bio dorastao rival, sa Mađarima će biti najteže do sada na ovom takmičenju", rekao je Viktor Rašović.