Vaterpolo

Ponedeljak, 14.08.2017.

08:55

Zlato Grcima, Hrvatska poražena posle penala

Juniorska vaterpolo reprezentacija Grčke pobedila je u finalu SP u Beogradu Hrvatsku posle peteraca sa 12:10 (1:2, 1:2, 2:1, 3:2; 5:3).

Izvor: PT

Autor: PT

VSS/Ivica Veselinov

Hrvatska je početkom trećeg dela imala veliku prednost 5:2 i odličnom igrom su zaustavljeni grčki centri.

Ali nisu Hrvati imali koncentracije da prednost zadrže, pa je do kraja četvrtina Grčka smanjila na 5:4 i najavila veliku borbu u nastavku.

Hrvatska je na početu poslednjeg dela povela 6:4 i zatim potpuno stala kada je napad u pitanju. Grci su bili agresivniji i sa tri uzastopna gola su preokrenuli rezultat i minut pre karaja poveli 7:6. Hrvati su u poslednjem napadu dva puta imali igrača više ali su izjednačili sekund pred kraja preko Zovića.

Kod peteraca Lazić nije bio uspešan, Grci su realizovali svih pet udaraca i veliko slavlje je moglo da počne

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Kristian Manherc koji je sa 26 golova i najbolji strelac turnira. Najbolji golman je Fran Čubranić iz Hrvatske.

Srbija je zauzela treće mesto, pošto je u meču za bronzu pobedila Mađarsku sa 12:11.