Vaterpolo

Petak, 21.07.2017.

10:30

Moćni "Delfini" u četvrtfinalu Svetskog prvenstva!

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Grčku sa 11:6 (2:1, 3:3, 3:0, 3:2) u poslednjem meču grupe C Svetskog prvenstva u Mađarskoj.

Izvor: PT

Autor: PT

Moćni
Getty Images

Izabranici Dejana Savića ostvarili su veoma važnu pobedu, pošto je ovaj meč odlučivao o prvom mestu i tome ko će direktno u četvrtfinale.

Srbija je dosta sporo ušla u meč, pre svega zbog odlične igre Grčke koja je igrala veoma dobro na oba kraja terena.

Do poluvreman "Delfini" nisu uspeli da se odvoje, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 5:4.

A onda, usledila je furiozna igra naše slekcije u nastavku meča. U trećoj četvrtini Srbija je postigla tri gola, a uz to nije dozvolila Grcima da dođu do gola, pa je pitanje pobednika rešeno u ovom delu meča.

U poslednjoj četvrtini, aktuelni šampion sveta odradio je posao do kraja i tako zasluženo slavio i plasirao se u četvrtfinale.

Tri gola postigao je kapiten Filip Filipović, dva puta u strelce se upisao Dušan Mandić, a po jednom Andrija Prlainović, Nikola Jakšić, Stefan Mitrović, Duško Pijetlović, Sava Ranđelović i Milan Aleksić.

Ranije u toku dana, Španija je 16:4 pobedila Južno Afričku Republiku u meču bez rezultatskog značaja.

I četvrtina

Prva dva minuta prošla su bez golova na obe strane. Ekipe još odmeravaju snage i u bazenu nema većih uzubuđenja.

Imali su Grci igrača više u trećem minutu utakmice, međutim sjajnom intervencijom Mitrović ih sprečava da dođu do gola prednosti.

1:0 Dušan Mandić! Srbija dolazi do gola prednosti posle kontranapada, koji je silovitim udarcem završio Mandić.

1:1 Grci odmah u sledećem napadu dolaze do izjednačenja, pošto pogađa Godijanis.

2:1 Najbolji vaterpolista sveta, Filip Filipović, sjajnim udarcem ponovo donosi prednost našoj reprezentaciji.

Do kraja četvrtine, Srbije je pokušavala, ali lopta nije htela u gol, pa je posle prvih osam minuta igre rezultat 2:1.

II četvrtina

Srbija drugi period otvara slično kao i utakmicu – dosta sporo.

2:3 Velike zasluge za to idu i Grcima koji igraju veoma fizički jako i preko Delakasa dolaze do preokreta i vođstva.

3:3 BUM! Dušan Mandić postiže gol za izjednačenje. Sjajna "levica" našeg vaterpoliste.

4:3 U narednom napadu Grčka nije uspela da postigne gol, ali zato jeste Srbija. Fili Filipović postiže drugi gol na meču.

4:4 Delakas je uspeo da savlada Mitrovića i tako ponovo utakmicu uvede u egal. Do kraja četvrtine je ostao jedan minut.

5:4 Prvi gol na meču postiže i Andrija Prlainović. Ovo je ujedno njegov šesti pogodak na šampionatu sveta.

Sa ovim rezultatom otišlo se na poluvreme. Očigledno je Grci igraju veoma dobro, dok se naši polako bude i sve bolje igraju.

III četvrtina

6:4 Prelepa akcija! Posle igrača više, lopta je kružila i kružila i onda stigla do Jakišića, kojem nije bilo teško da savlada protivničkog golmana.

7:4 Odlična igra u defanzivi, preslikava se u napadu. Stefan Mitrović se upisuje u listu strelaca i naša prednost iznosi sada plus tri.

8:4 Duško Pjetlović! Srpski centar je odlično isplivao kontru, koju je na kraju uspeo i da je završi. Gledamo ubedljivu Srbiju u nastavku.

Šampionsku igru prikazali su "Delfini" u trećoj četvrtini, pošto su uspeli da postignu tri gola, pritom ne primivši niti jedan gol.

IV četvrtina

8:5 Posle povlačenja unutar pet metara, sudije su dosudile peterac za Grčku, koji je realizovao Fontulis.

9:5 Sava Ranđelović! Prvi gol na meču postiže naš bek, koji tako ponovo vraća prednost na +4.

10:5 Projektil Filipa Filipovića! Kapiten reprezentacije pogađa sa devet metara i tako praktično otklanja svaku sumnju o pobedniku meča. Do kraja meča ostalo je još pet minuta.

10:6 Grci ponovo iz peterca dolaze do smanjenje, a strelac je kao i na početku četvrtine Fontulis.

11:6 Srbija ponovo pokazuje kakav protok lopte imaju u napadu. Posle asistencije Rašovića, Aleksić lobom savladava golmana.