Sreda, 19.04.2017.

22:18

Partizan 21:3, Zvezda slavila u NS

Vaterpolisi Partizana i Crvene zvezde ostvarili su pobede u trećem kolu Superlige Srbije u rundi za šampiona.

Crno-beli su potvrdili status favorita dominantnom pobedom nad Starim Gradom 21:3, na Banjici, iako su formalno bili gosti.

Ekipa Stefana Ćirića je dominirala od prvog minuta, već posle prvog kvartala je bilo 7:1, na poluvremenu 11:2, a poslednji period dobili su sa 6:0.

Najefikasniji je bio Đorđe Tanasković sa pet golova, dok je Filip Radojević dodao četiri, a Radomir Drašović tri pogotka.

Stari grad – Partizan 3:21 (1:7,1:4,1:4, 0:6)
Stari grad: Marinković, Šuberić 1, Gigović 1, Vučetić, Rakić, Rađenović, Spasić, Popović, Kovačević, Mitrović, Lukić, Tomašević 1, Nedelman, Sekulić. Trener: Mijalkovski.
Partizan: Dobožanov, Radanović 2, F. Janković 1, Repanović, Toholj, Manojlović 1, Drašović 3, Andrejević 1, Vučinić, Tanasković 5, Stojanović, M. Janković 2, Brakočević, F. Radojević 4. Trener: Ćirić.

U drugom meču dana Zvezda je savladala Vojvodinu 12:10, u derbiju kola u Novom Sadu.

Crveno-beli su imali gol prednosti posle prvog poluvremena, da bi posle goleade u trećem periodu imali dva više pred poslednji kvartal.

Sjajnom odbranom ograničili su domaćina na svega jedan pogodak i stigli do prve pobede u ovoj fazi.

Najbolji u redovima pobednika bio je kapiten Branko Peković, strelac tri gola, dok su po dva dodali Veljko Tankosić, Miloš Šuberić i Dragan Drašković. Isti učinak kod domaće ekipe imali su Miloš Maksimović, Danilo Čabrilo i Kristian Šulc.

Vojvodina – Crvena zvezda 10:12 (3:3, 2:3, 4:5, 1:1)

Vojvodina: Marić, Maksimović 2, Čabrilo 2, Mitrović 1, Prekogačić 1, Rogač, Tubić 1, Trkulja, Šulc 2, Vasić 1, Marčeta, Vitorović, Meskhi. Trener: Šulc.
Zvezda: Kralj, Tankosić 2, Jović, Ivošević 1, Šuberić 2, Ilić, Stamatov, Ljubenović 1, Nikolov, Ćorić 1, Drašković 2, Peković 3, Todorovski, Radović. Trener: Filipović.

U prvom meču kola Šabac je pre pet dana savladao Valjevo 13:8.