Vaterpolo

Subota, 30.04.2016.

19:18

LŠ: Partizan nemoćan protiv Pro Reka

Vaterpolisti Partizana poraženi su na Banjici od italijanskog Pro Reka sa ubedljivih 18:7 (1-3, 1-5, 2-4, 3-6), u 9. kolu Lige šampiona.

Starsport

Ekipa Vladimira Vujasinovića, koja je još ranije izgubila šanse za prolaz iz grupe B, pretrpela je šesti poraz i ostala je pretposlednja na tabeli sa 7 bodova.

Sa druge strane, ’drim tim’ Pro Reka je zadržao prvo mesto i sada ima 22 boda.

Od starta utakmice bilo je jasno da Partizan nema šta da traži. Prvu deonicu Pro Reko je dobio sa 3:1, a već na poluvremenu je bilo ubedljivih 8:2.

U nastavku meča crno-beli su bili nešto efikasniji, ali je italijanski tim lako zadržao ubedljivu prednost.

Mateo Aikardi predvodio je goste sa 4 gola, a po dva su postigli Fondeli, Sukno, Filip Filipović i Ivović. U ekipi Partizana Gilen i Jakšić su postigli po dva gola, dok su se po jednom u strelce upisali Subotić, Drašjković i Asanović.