Vaterpolo

Nedelja, 11.10.2015.

23:19

Debakl Srba protiv Hrvata, sledi "večiti" derbi

Sva četiri srpska kluba doživala su poraze u četvrtom kolu regionalne Triglav lige, od čega tri od timova iz Hrvatske.

Šampion Partizan bio je nemoćan protiv Primorja koje je slavilo 15:3, dok je Mladost savladala Crvenu zvezdu 8:3.

Jug je razbio Radnički 16:5 u Kragujevcu, dok je Vojvodina poražena od hercegnovskog Jadrana 8:5 u svom bazenu.

Partizan je doživeo prvi, Zvezda drugi poraz, dok su Radnički i Vojvodina i dalje bez ijednog boda. U sledećem kolu na programu je "večiti" derbi na Banjici, 30. oktobra.

Partizan je razbijen na Kantridi, gde je primio samo gol manje nego najveći rival Zvezda. Tikas, Subotić i Vico su tresli mrežu Promorja, za koje su po tri gola dali Burić i Bošković.

Zvezda je u Zagrebu pala u drugom poluvremenu, a strelci su bili Janković, Repanović i Tankosić. Mladost je predvodio tandem Bukić-Bašić sa po dva gola.

Kragujevčani su potpljeni već u prvom periodu, na poluvremenu su bili na korak od debakla (8:1), ali su u nastavku spasli čast. Joksomović je dao dva gola za Radnički, dok su Perone i Benić nosili Jug.

Vojvodina je vodila protiv Jadrana uoči poslednjeg perioda, zahvaljujući odličnoj prvoj četvrtini (3:1), ali nije uspela da izdrži. Piman i Ćatović su sa po dva gola predvodili Novosađane, a Popadić i Moskov sa istim učinkom tim iz Herceg Novog.