Vaterpolo

Ponedeljak, 27.07.2015.

19:00

SP: Srbija bolja od CG na premijeri

Vaterpolisti Srbije savladali su velikog rivala Crnu Goru 11:8 (2:1, 4:2, 3:4, 2:1), u prvom kolu Svetskog prvenstva u Kazanju.

"Delfini" su sjajnom igrom u drugom periodu stekli četiri gola prednosti, Crnogorci uspevaju da smanje na gol zaostatka u trećoj četvrtini, ali Srbija sjajnom igrom u odbrani rešava meč u poslednjih desetak minuta.

Srbiju je sa tri pogotka predvodio Filip Filipović, a po dva gola dali su Dušan Mandić i Milan Aleksić. Strelci su bili još Marko Ćuk, Stefan Mitrović, Andrija Prlainović, te 18-godišnji debitant Nikola Jakšić.

Najbolji u timu Crne Gore bili su Mlađan Janović, te Draško i Darko Brguljan sa po dva pogotka. Po gol su dodali Nikola Murišić i Vjekoslav Pasković.

Sjajne igre odbrana dva tima su otvorile meč u Kazanju, da bi posle pet minuta bez gola, Srbija povela preko Filipović. Usledila je egal borba do trećeg minuta druge četvrtine (2:2), kada Srbija ekspresno postiže četiri gola i stiže do 6:2.

Crnogorci na prelazu između dva poluvremena uspevaju da dva puta savladaju odličnog Pjetlovića, da bi sredinom trećeg perioda Pasković uz dosta sreće pogodio za 7:6.

Međutim, Mandić i Prlainović u završnici četvrtine vraćaju Srbiji tri gola prednosti. Pred poslednji kvartal Janović drugim golom pokušava da vrati CG u egal, ali već na startu četvrtog perioda Srbija golovima Filipovića i mladog Jakšića rešava meč.

Srbija u sledećem kolu igra protiv Japana (sreda, 16:30h), koji zatvara prvi dan SP duelom sa Australijom.

Tok meča:

Kraj utakmice

8' Poslednji minut utakmice, Srbija je pred pobedom. Crna Gora se predaje, Srbija je pobedila 11:8.

7' Jakšić ne uspeva da savlada Šćepanovića, ali dobija korner, pa Savić traži tajm-aut. Miran napad "delfina", Jokić sjajno čuva Pjetlovića, pokušaj Aleksiča da lobouje Šćepanovića, ali bezuspešan.

6' Opet igrač više za Crnu Goru, isključen je Nikić, tajm-aut rivala. Dug napad CG pokušava sa nekoliko metara da završi Čučković, ali Pjetlović koristi dobru odbranu saigrača i brani ovaj šut.

5' Uspešan presing CG u odbrani, ali naši bekovi i centri sjajno zaustavljaju napad rivala. "Delfini" lako gube loptu u napadu.

4' Novo isključenje za Srbiju, Jakšić je van igre. GOOOOOL! Crna Gora smanjuje na 11:8! Dijagonala Darka Brguljana koji drugim golom omogućava rivalu da se vrati u egal.

3' Treće islljučenje Ranđelovića koji je završio utakmicu, ali Prlainović zaustavlja Brguljana pa CG opet ne koristi napad sa igračem više.

3' Isključenje Jokića zbog zadržavanja igrača Srbije. GOOOOOL! Srbija vodi 11:7! Svoj prvi gol na svetskim prvenstvima postiže Nikola Jakšić. Ovaj momak ima samo 18 godina.

2' Brguljan promašuje gol Srbije, koja opet napada rivala preko centra, ali ovaj put bezuspešno. Na isti način pokušavaju i Crnogorci, ali nisu zapretili Pjetloviću.

1' Brguljan donosi prvi napad CG u poslednjem periodu, koji šutem preko gola ne koristi jedan njegov saigrač. Brza kontra Srbije, a debitant Nikola Jakšić iznuđuje peterac. GOOOOOL! Srbija vodi 10:7! Filip Filipović je bio siguran sa pet metara.

Kraj III četvrtine

8' Crnogorci su opet nemoćni u napadu, strpljiva akcija Srbije, koja troši vreme bez šuta na gol. GOOOOOL! Crna Gora smanjuje na 9:7! Silovitim udarcem Mlađan Janović vraća svoj tim u igru.

7' Srbija opet odlična u odbrani, a u napadu dobija novi napad sa igračem više. Međutim, Mitrović ne uspeva da vrati Srbiji četiri gola prednosti.

6' Odlična odbrana Srbije, a Crnogorci dobijaju isključenje zbog povlačenja Filipovića. GOOOOOL! Srbija vodi 9:6! Andrija Prlainović prvim golom vraća "delfine" na solidno odstojanje.

5' GOOOOL! Srbija povećava na 8:6! Dušan Mandić sjajnim udarcem postiže novo gol i prekida seriju rivala.

5' Novo isključenje za Srbiju, ostaje bez Aleksića, a Crnogorci traže tajm-aut. GOOOOOL! Crna Gora je smanjila na 7:6! Posle dugog napada, opet uz dosta sreće, Vjekoslav Pasković uspeva da savlada Pjetlovića.

4' GOOOOOL! Crna Gora opet smanjuje, na 7:5! Prvi gol postiže Darko Brguljan. S druge strane Filipović pogađa samo prečku.

3' Nikić igra jaku odbranu nad Prlainovićem, koji ne uspeva da pogodi gol. Odbrana Srbije brzo oduzima loptu, a Nikić sa distance trese mrežu. Međutim, sudije su prethodno svirale isključenje Murišića. GOOOOOL! Srbija vodi 7:4! Sjajna kombinacija Aleksića do Stefana Mitrovića koji lako trese mrežu.

2' Ranđelović je isključen zbog faula nad Ivovićem, njegov drugi faul. GOOOOOL! Crna Gora je smanjila na 6:4! Uz mnogo sreće, odbitkom od ruku Prlainovića, Draško Brguljan postiže svoj drugi gol.

1' Crna Gora ne koristi prvi napad, dok Ranđelović nije imao sreće s druge strane. Pogodio je prečku gola CG.

Kraj II četvrtine

8' Srbija dobija napad sa igračem više, Savić traži tajm-aut, ali dobra odbrana Crne Gore koja dobija šansu da dodatno smanji razliku. Tukao je Brguljan sa distance, ali pored gola.

7' GOOOOOL! Crna Gora smanjuje na 6:3! Posle sumnjive odluke sudija, Mlađan Janović šalje loptu pored Mandića i Pjetlovića u mrežu.

6' GOOOOOL! Srbija vodi 6:2! Pjetlović krade loptu, otvara kontru koju sjajnim golom lob udarcem završava Milan Aleksić. Takođe drugi gol na meču.

6' GOOOOOL! Srbija vodi 5:2! Sjajna asistencija Ćuka dijagonalom, koju u fantastičan gol pretvara Filip Filipović. Njegov drugi.

6' Stativa Crnogoraca, ali Pjetlović ispušta loptu u situaciji na pet metara od gola rivala. Ivović se ne odlučuje na šut, a potom Pjetlović brani lob šut.

5' Nova odlična igra u odbrani. Aleksić pokušava da iznenadi Šćepanovića, ali promašuje ceo gol iskosa sa leve strane. Tajm-aut za Crnu Goru.

4' Odbrana Srbije opet sjajno reaguje i oduzima loptu CG. GOOOOOL! Srbija vodi 4:2! Sjajan gol Milana Aleksića sa desetak metara.

3' Filipović pogađa stativu sa distance, posle neuspešnog napada CG kontra Srbije. GOOOOOL! Srbija vodi 3:2! Dušan Mandić se sjajnu izvukao pored Ivovića i iz okreta savladao Šćepanovića.

2' GOOOOOL! Crna Gora je izjednačila na 2:2! Nikola Murišić postiže sjajan gol sa velike udaljenosti. Ranđelović se izmakao, a lopta je prošla ispod ruke Pjetloviću.

1' Pjetlović sa dve intervencije stiže do šeste odbrane na utakmici. Pjetlović pravi faul u napadu pa Srbija opet nije uspela da ugrozi gol CG.

Kraj I četvrtine

8' Srbija gubi loptu, ali odlična igra u odbrani omogućava laku intervenciju Pjetloviću posle šuta Radovića. Nikić je iznudio isključenje rivala. GOOOOOL! Srbija vodi 2:1! Dvanaest sekundi pre kraja prve četvrtine, Miloš Ćuk iskosa sa leve strane pogađa gol.

7' Nova odbrana Pjetlovića posle šuta Crnogoraca, koji stižu do napada sa igračem više. GOOOOOL! Crna Gora izjednačava na 1:1! Posle traljavog napada, Jokić pronalazi Draška Brguljana koji poravnava rezultat.

6' Crnogorci pokušavaju da uzvrate napadom sa dva centra, ali odlično reaguje srpska odbrana. "Delfini" poropuštaju novu šansu sa igračem više, Ivović i Šćepanović zaustavljaju šut Prlainovića. Tajm-aut za CG.

5' GOOOOOL! Srbija vodi 1:0! Filip Filipović je realizovao drugi napad sa igračem više sjajnim šutem levom rukom sa desetak metara.

3' Srbija ne koristi prvi napad sa igračem više. Posle duge akcije, Mandić ne uspeva da probije čvrstu crnogorsku odbranu. Naši igrači brzo vraćaju loptu u svoj posed, a selektor Savić traži tajm-aut.

2' Odlična prilika Prlainovića sa pet metara, ali on pogađa okvir gola. S druge strane, Crnogorci promašuju ceo gol

2' Naši vaterpolisti ne uspevaju opet da iskoriste napad, ovaj put su promašivali Prlainovi i Aleksić, ali "delfini" vraćaju loptu posle faula Crnogoraca.

1' Novi promašaj Pjetlovića, ovaj put šraubom, ai ni Crnogorci ne stižu do gola, iako su imali dva napada posle odbrane Gojka Pjetlovića.

1' Srbija ne koristi prvi napad preko Duška Pjetlovića, ali uspeva sa igračem da se odbrani od Crnogoraca, Janović je promašio