Vaterpolo

Petak, 06.12.2013.

21:04

Radnički silan i sa 14-godišnjakom

Vaterpolisti Radničkog pobedili su u Kragujevcu Banjicu sa 20:5 (4:1, 4:1, 5:1, 7:2) u šestom koli Prve A lige Srbije.

Meč na plivalištu "Park" obeležio je debi 14-godišnjeg Uroša Jevtića, koji je tako postao prvi Kragujevčanin koji je zaigrao u srpskom elitnom rangu takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Filip Filipović sa pet golova, Srdjan Vuksanović postigao je četiri, a Boris Zloković, Miloš Miličić, Vedran Chirković i Ivan Basara dodali su po dva.

Od samog starta domaća ekipa je krenula ofanzivnio, pa su već na prvoj pauzi imali prednost od tri gola – 4:1. Istim rezultatom dobili su i drugu četvrtinu, pa su do poluvremena udvostručili vođstvo (8:2).

Ništa se nije promenilo ni u nastavku susreta, prednost Radničkog je sve više rasla uprkos tome što je trener Radničkog, Dejan Jovović, veću šansu pružao igračima koji obično imaju manju minutažu.