Vaterpolisti završili ligaški deo

Odigrana su i preostala dva meča desetog, poslednjeg kola Prve ’A’ lige za vaterpoliste, a pobede su ostvarili Vojvodina i Niš.

Izvor: MT

Autor:MT

Vojvodina je prema očekivanju, lako i ubedljivo savladala TENT sa 17:4, dok je u derbiju Niš posle preokreta savladao ekipu Beograda sa 6:5. Plasman u polufinale plej-ofa obezbedili su Partizan, Vojvodina, Beograd i Niš, a parovi polufinala, koje počinje 3. aprila, su Partizan – Niš i Vojvodina – Beograd. Plasman u finale obezbediće ekipe koje prve zabeleže dve pobede.

Trener Vojvodine Stanojević dao je priliku mlađim igračima koji su pruženu šansu dobro iskoristili i ostvarili ubedljiv trijumf nad TENT-om, rezultatom 17:4. Najefikasniji su bili Basara i Ranđić sa po četiri gola.

U derbiju kola, Niš je uspeo da dođe do pobede nad Beogradom, rezultatom 6:5. Gosti su bolje počeli meč i nakon prve četvrtine koja je završena 1:1, Beograd je na poluvreme otišao s vođstvom od 4:1, a strelci su bili Strahinja i Viktor Rašović i Vejzagić. Domaća ekipa se probudila u nastavku i već u sledećoj četvrtini došla do izjednačenja preko Petrovića, Nikolića i Ranđelovića. Iako su gosti poveli sa 5:4 golom Matovića, Nikolić izjednačuje, a pobedu posle drugog preokreta na utakmici, donosi Petrović lobom sa deset metara.

U polufinalu plej-ofa sastaju se Partizan Rajfajzen – Niš i Vojvodina – Beograd. Prve utakmice na programu su trećeg aprila, druge sedmog, a ukoliko bude potrebno, majstorice se igraju 10. aprila.

Finale plej-ofa se igra 24. i 28. aprila i eventualna majstorica 1. maja. Bolje plasirane ekipe u prvenstvu biće domaćini u prvim mečevima, kao i majstoricama.